Niedziele handlowe 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

17 czerwca nie zrobimy zakupów - to jedna z tych niedziel, które zostały objęte zakazem handlu. Czy to oznacza, że zamknięte będą wszystkie sklepy?

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 17 czerwca dniem wolnym od handlu

Najbliższa niedziela nie należy do tzw. niedziel handlowych. Według ustawy o zakazie handlu w niedzielę sklepy będą otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Pozostałe, „środkowe” niedziele to dni wolne od handlu. Ci, którzy muszą lub chcą robić zakupy w ostatni dzień tygodnia będą mieć taką okazję w kolejnym tygodniu, czyli 24 czerwca. 

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W które niedziele sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ] 

Niedziele handlowe 2018. 17 czerwca nie zrobimy zakupówNiedziele handlowe 2018. 17 czerwca nie zrobimy zakupów Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Żabka, Orlen, BP i Statoil otwarte pomimo zakazu

Według najnowszych przepisów zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje wszystkich. Ustawa regulująca sprzedaż w ostatnie dni tygodnia wymienia 32 wyjątki od powszechnie przyjętej reguły. Oznacza to, że w razie potrzeby w każdą niedzielę możemy kupić coś w aptece, w klinice dla zwierząt, w piekarni, cukierni, lodziarni czy restauracji.

Niedziele handlowe 2018. W jakich sklepach możemy kupować bez ograniczeń?Niedziele handlowe 2018. W jakich sklepach możemy kupować bez ograniczeń? Fot. Lukasz Antczak / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe stały się faktem. Sprawdź, w jakie dni nie zrobisz zakupów [KALENDARZ] 

Otwarte będą także kina i kawiarnie, hotele i inne placówki związane z turystyką. Oprócz tego zakupy będziemy mogli zrobić na stacjach benzynowych oraz w placówkach pocztowych. Tak długa lista wyjątków skłania wielu przedsiębiorców do tego, aby szukać sposobu na obejście przepisów. Ostatni ze wspomnianych zapisów został wykorzystany przez właścicieli sklepów sieci Żabka, które od kilku tygodni są też placówkami pocztowymi.

Niedziele handlowe i te bez handlu? Nie dla wszystkich! Żabki to teraz placówki pocztowe

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: