Pogoda na czwartek. Jeszcze jeden nieco chłodniejszy dzień przed kolejnymi upałami

Pogoda w czwartek będzie przyjemna i nie tak upalna, jak w ostatnich tygodniach. Można spodziewać się niezbyt silnego wiatru i małego zachmurzenia.

Pogoda w czwartek, podobnie jak w środę, zapowiada się na przyjemną i umiarkowaną. Choć od weekendu znów możemy spodziewać się upałów, to jeszcze w czwartek w ciągu dnia temperatury wyniosą w prawie całym kraju od 20 stopni Celsjusza w Lublinie i Suwałkach, przez 22 w Gdańsku i Kielcach, po 25 na zachodzie kraju.

Najcieplej będzie w Szczecinie, gdzie termometry pokażą maksymalnie 27 stopni. Przez większość dnia zachmurzenie będzie małe. Wiać będzie słaby, południowo-zachodni wiatr. 

IMGW nie wydało na czwartek żadnych ostrzeżeń pogodowych. Nie powinny pojawić się burze, a jedynie w okolicach Zakopanego zapowiadany jest przelotny deszcz.

W nocy z czwartku na piątek dalej występować będzie niewielkie zachmurzenie. Temperatury spadną do jedynie 6 stopni w Suwałkach i Białymstoku, przez 11 w Toruniu, Łodzi i Poznaniu, po 13 we Wrocławiu, Krakowie i Koszalinie.

Jak pomóc swojemu zwierzakowi przetrwać najgorętsze miesiące?

Więcej o: