Niedziele handlowe 2018. 10 czerwca - czy jutro są otwarte sklepy?

Jutrzejsza niedziela (10 czerwca) nie jest niedzielą handlową. Większe zakupy i wizytę w galerii handlowej musimy przełożyć na inny dzień.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. Jutro sklepy będą zamknięte

Niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu. Jak określa ustawa o zakazie handlu w niedzielę są to pierwsze i ostatnie niedziele każdego miesiąca. 10 czerwca to już druga niedziela w tym miesiącu, co oznacza, że jutro sklepy będą zamknięte. Jeżeli chcemy zrobić większe zakupy przed poniedziałkiem, należy to zrobić dzisiaj.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W które niedziele sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W dniu jutrzejszym sklepy będą zamknięteNiedziele handlowe czerwiec 2018. W dniu jutrzejszym sklepy będą zamknięte Fot.Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Niedziele bez handlu nie obowiązują wszystkich. Niektóre sklepy mogą być otwarte.

Ustawa o zakazie handlu w ostatni dzień tygodnia wyszczególnia aż 32 wyjątki. Zgodnie z prawem handlować w każdą niedzielę mogą m.in. apteki, piekarnie, cukiernie, lodziarnie, restauracje, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami, a także punkty pocztowe i stacje benzynowe.

W niedziele handlowe Żabki będą otwarte. To teraz placówki pocztowe

Niedziele handlowe 2018. W których sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu?Niedziele handlowe 2018. W których sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu? Fot. Miko?aj Kuras / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. W kolejnych latach zakaz handlu w niedzielę się zaostrzy

Jak mówią przepisy, zakaz handlu w niedzielę będzie wprowadzany stopniowo - z roku na rok. I tak:

  • W 2018 roku w każdym miesiącu wypadają dwie niedziele handlowe (są to pierwsze i ostatnie niedziele każdego miesiąca).
  • W 2019 roku będzie już tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu.
  • W 2020 roku tylko siedem niedziel handlowych w roku! Będą to m.in. dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz jedna przed Wielkanocą.

Niedziele handlowe 2018. Sprawdź kalendarium niedziel bez handlu na kolejne miesiące

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: