Niedziele handlowe 2018. Czy 17 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy?

Zbliżająca się niedziela nie jest niedzielą handlową. 17 czerwca sklepy będą zamknięte, choć warto pamiętać, że nie wszystkie.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 17 czerwca dniem wolnym od handlu

17 czerwca nie jest niedzielą handlową. Jak mówi ustawa o zakazie handlu w niedzielę, w czerwcu wypadają dwie niedziele handlowe i są to pierwsza oraz ostatnia niedziela miesiąca. 17 czerwca to już trzecia niedziela w tym miesiącu. Jeżeli lubimy robić zakupy w ostatni dzień tygodnia, do galerii handlowej albo hipermarketu będziemy mogli pójść dopiero 24 czerwca.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W które niedziele sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018. 17 czerwca to dzień wolny od handluNiedziele handlowe 2018. 17 czerwca to dzień wolny od handlu Fot. Bartosz Makowczynski / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Czy zakaz sprzedaży obowiązuje wszystkich?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wyszczególnia 32 wyjątki od przyjętej reguły. Są branże dla których każda niedziela to niedziela handlowa, co oznacza, że nawet 17 czerwca będziemy mogli coś kupić w takich placówkach jak apteki, piekarnie, cukiernie, lodziarnie, restauracje, punkty pocztowe oraz stacje benzynowe. To tam wielu z nas uda się w najbliższą niedzielę, żeby dokupić najbardziej potrzebne produkty.

Niedziele handlowe stały się faktem. W które niedziele nie zrobimy zakupów? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018. W jakich sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu?Niedziele handlowe 2018. W jakich sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu? Fot. Miko?aj Kuras / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w handlu w kolejnych latach?

W ustawie o zakazie handlu w niedzielę możemy przeczytać, że zakaz ten ma być wprowadzany etapami. Do końca 2018 roku niedziele handlowe będą wypadać dwa razy w miesiącu, w 2019 roku raz w miesiącu, natomiast w 2020 zaledwie siedem razy w roku! Zakupy będziemy mogli zrobić tylko w wybrane niedziele, takie jak dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedna przed Wielkanocą.

Niedziele handlowe 2018. Żabki to teraz placówki pocztowe. Będą pracować w niedziele objęte zakazem handlu. Inne sklepy też?

Więcej o: