Niedziele handlowe. Czy 10 czerwca 2018 będziemy mogli zrobić zakupy?

Wśród niedziel handlowych w czerwcu 2018 nie znalazła się najbliższa niedziela - 10 czerwca. Tego dnia sklepy będą zamknięte. Ale czy wszystkie?

Niedziele handlowe 2018. 10 czerwca zamknięte Biedronka, Lidl, Tesco

W 2018 roku niedziele handlowe wypadają zazwyczaj dwa razy w miesiącu. W czerwcu 2018 niedziele handlowe to pierwsza i ostatnia niedziela, natomiast dwie "środkowe" niedziele to dni wolne od handlu. Sklepy takie jak Biedronka, Tesco, Lidl, Carrefour czy Kaufland będą w najbliższą niedzielę 10 czerwca 2018 r. zamknięte. Skoro będziemy musieli zrezygnować z większych zakupów, warto w zbliżające się dni zaplanować wizytę w hipermarkecie lub na ulubionym targu.

Niedziele handlowe 2018. 10 czerwca dniem bez handluNiedziele handlowe 2018. 10 czerwca dniem bez handlu Fot. Łukasz Wądołowski / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Jakie sklepy otwarte mimo zakazu?

Niedziele handlowe są prawdopodobnie najbardziej uciążliwe dla tych, którzy mają w zwyczaju robienie dużych zakupów w hipermarketach w ostatni dzień tygodnia. Nie oznacza to jednak, że zakupów 10 czerwca 2018 r. nie będzie można nigdzie zrobić.

Które sklepy będą otwarte 10 czerwca 2018? Sprawdź poniżej.

Niedziele handlowe 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W niektórych sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu handluNiedziele handlowe czerwiec 2018. W niektórych sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu handlu Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Wyborcza.pl

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wymienia 32 wyjątki. Oznacza to, że w niedziele bez handlu w 2018 r. sprzedawać można w: 

  • aptekach,
  • piekarniach,
  • placówkach pocztowych,
  • kwiaciarniach,
  • lodziarniach,
  • restauracjach,
  • sklepikach z pamiątkami,
  • sklepach z dewocjonaliami,
  • na stacjach benzynowych.

W galeriach handlowych czynne będą kina i kawiarnie. Warto dodać, że niektórzy przedsiębiorcy próbują wykorzystać powyższą listę, aby móc handlować w niedzielę - dobrym tego przykładem jest popularna sieć sklepów Żabka, w której będziemy mogli zrobić zakupy zupełnie jak w niedzielę handlową. 10 czerwca 2018  r. Żabka, w przeciwieństwie do Lidl, Biedronki czy Tesco, będzie więc otwarta. Dowiedz się więcej: Żabki to teraz placówki pocztowe.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: