12 osób w złym stanie po zażyciu substancji psychoaktywnych. Rozprowadzał je 18-latek

Na terenie województwa zachodniopomorskiego doszło do ciężkiego zatrucia kilkunastu osób, z których część wymaga leczenia w oddziale intensywnej opieki medycznej.

Do szpitali trafiło łącznie 12 osób. Niektóre z nich są w stanie ciężkim. U wszystkich osób wystąpiły zaburzenia świadomości. "Lekarze mówili, że to typowe po zażyciu silnych środków psychotropowych" - podaje radio RMF FM.
Nie wiadomo, czym była substancja, która wywołała tak tragiczną reakcję organizmów młodych ludzi. Wykażą to szczegółowe badania.

Osoby, które zatruły się dopalaczami, są w szpitalach w Szczecinie, Gryficach i Kołobrzegu. Najmłodsza pacjentka ma 16 lat .

Zatrzymany ma 18 lat

W sprawie został zatrzymany mężczyzna - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator Joanna Biranowska-Sochalska. Jutro ma zapaść decyzja czy usłyszy zarzuty. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryficach. Jak podaje RMF FM, zatrzymany ma 18 lat i grozi mu do 8 lat ograniczenia wolności.

Więcej o:
Komentarze (53)
12 osób w złym stanie po zażyciu substancji psychoaktywnych. Rozprowadzał je 18-latek
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 25 razy 13

  Tyle się gada o szkodliwości dopalaczy, pogadanki z policją w szkołach, a ludzie którzy to biorą są głusi jak pisuar na fakty. Nie potrafię tego zrozumieć

 • xynat

  Oceniono 15 razy 9

  Typowa Darwinowska selekcja naturalna. Darwinowi należy stawiać pomniki w każdym mieście. Tępe, bezmyślne jednostki same się wykończą biorąc świństwo niewiadomego pochodzenia. A przetrwają jednostki mądre, rozsądne. Niestety ci głupi będąc na haju mogą zagrozić tym mądrym zanim się wykończą.

 • rosomak9

  Oceniono 10 razy 6

  Za moich czasów młodzi popalali skitrani marihuanę i NIKOMU się nic nie stało.
  Teraz mamy nagonkę na zioło to i efekty opłakane.

 • nanorobot

  Oceniono 24 razy 6

  Konsekwencje braku legalizacji. Zamiast jak człowiek kupić aptece sprawdzoną substancję, ludzie kupują środki odurzające u jakiś chałupników ...

 • cinsson

  Oceniono 7 razy 3

  To zły tytuł.. chyba, że całą otaczającą chemię nazwiemy psychoaktywną.
  Jak pamiętam jakiś program, gdzie mówiono jak są robione dopalacze to są to często zwykłe proszki ze sklepów chemicznych czy kleje ze sklepów budowlanych.
  Tu sednem jest aby przekonać podatnych na używki lub uświadomić, że to co biorą to to samo co mama wrzuca do pralki aby uprać spodnie. Niszczą sobie zdrowie i płacą za coś co jest warte 5gr, parędziesiąt złotych.

 • lilo150

  Oceniono 10 razy 2

  a szkoda, z takim (bez)mózgiem zrobiliby w klechistanie zawrotną karierę.

 • acototak

  Oceniono 12 razy 2

  Nie lepiej zalegalizować i kontrolować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX