Absurd w zalanym Kórniku. Straż pożarna pomagała po ulewie. Kobieta wezwała policję

Straż pożarna ruszyła do akcji po ulewie, która zalała ulice w Kórniku pod Poznaniem. W pewnym momencie na miejsce przyjechali też policjanci. Nie po to, by pomóc.

Straż pożarna interweniowała w Kórniku po sobotniej ulewie. W stolicy Wielkopolski i okolicach burze spowodowały utrudnienia w ruchu, zalane były ulice. Najgorzej było m.in. w Kórniku - opisuje lokalny "Głos Wielkopolski". Woda zalała działki, ulice i piwnice. Mieszkańcom była potrzebna pilna pomoc straży pożarnej. 

Kórnik. Do straży pożarnej przyjechała policja

W zalanym Kórniku pracowali m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań Głuszyna. Gdy późnym wieczorem zajmowali się wypompowywaniem wody z zalanej piwnicy, przyjechał do nich patrol policji. Funkcjonariusze poinformowali straż pożarną, że dostali od osoby z okolicy zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej przez strażackie pompy - opisuje absurdalną sytuację Radio Poznań.

Straż nie przerwała pracy, a policjanci odjechali po sporządzeniu notatki. Później policja tłumaczyła, że nie doszło do wykroczenia, ale funkcjonariusze musieli zareagować na zgłoszenie od kobiety z okolicy. Według informacji zebranych przez dziennikarzy Radia Poznań, mieszkanka Kórnika regularnie prosi o interwencje policji i zazwyczaj jej zgłoszenia nie są uzasadnione.  

Więcej o:
Komentarze (123)
Kórnik. Straż pożarna pomagała po ulewie. Wezwano policję
Zaloguj się
 • ches-ter70

  Oceniono 82 razy 78

  Ciekawe czy choć raz policja skierowała wniosek o ukaranie za bezpodstawne wezwanie. Pewnie nie. Gdyby kilka razy zapłaciła konkretne kary to by następnym razem się dwa razy zastanowiła.

 • kloceklego

  Oceniono 52 razy 50

  to nie jest czasem stara tego kolesia, co mu lexusa helikopter zakurzył?

 • Jarek Lipski

  Oceniono 41 razy 41

  Wiem że nie powinienem tak pisać ale mam nadzieję że jak ta baba będzie kiedyś potrzebowała coś od straży to oni powiedzą że nie przyjadą bo nie będą zakłócać ciszy nocnej

 • banan125

  Oceniono 34 razy 30

  mieszka taka piętro niżej w moim bloku - HRABIANKA regularnie wzywa policję, bo przestawienie krzesła jej przeszkadza, a poza tym odkurzać nam wolno tylko 1 raz w tygodniu i nie wolno spuszczać wody w WC przed godziną 7 rano ... czy jest jakaś metoda na nią ???

 • zlotto

  Oceniono 26 razy 26

  W imieniu rdzennych mieszkancow Kornika prosimy o nieoczernianie nas. Cala sytuacja miala miejsce w Bninie a nie Korniku I spowodowana byla przez bninianke. Dziekuje

 • autonomy

  Oceniono 21 razy 21

  W normalnym kraju baba otrzymałaby czterocyfrowy mandat, parę takich madatów, wizyta komornika i skończyłoby się wszczynanie fałszywych alarmów.

 • slone3333

  Oceniono 26 razy 18

  Kobieta cierpi na lżejszą odmianę jednostki chorobowej określanej jako syndrom Maciarewicza.
  (Odmiana lżejsza bo nie wzywa prokuratury tylko policję)

 • kocurko

  Oceniono 19 razy 17

  Trzeba było babsztylowi dać mandat za nieuzasadnione wezwanie policji. I to taki, żeby sr... nie miała czym przez najmniej miesiąc

 • heniofrey

  Oceniono 13 razy 13

  Wspolczuje !!!!!
  Ja mam takiego sasiada !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX