Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Aż w 3 niedziele sklepy będą zamknięte [KALENDARZ]

Niedziele handlowe we wrześniu 2018 wypadają tylko dwa razy w miesiącu. Sprawdź nasz kalendarz i zobacz, w które niedziele sklepy będą otwarte, a w które zamknięte.

Wrzesień 2018 ma aż pięć niedziel, ale tylko dwie z nich to niedziele handlowe. Jeśli nie jesteś pewny, kiedy wypada niedziela handlowa (w te dni sklepy Biedronka, Lidl czy Tesco będą otwarte), a kiedy niedziela bez handlu (wówczas duże sklepy są zamknięte), sprawdź nasz kalendarz niedziel handlowych na wrzesień 2018.

Niedziele handlowe wrzesień 2018 - KALENDARZ

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, także we wrześniu 2018 roku niedziele handlowe wypadną dwa razy w miesiącu. Zakupy będziemy mogli zrobić w pierwszą oraz ostatnią niedzielę miesiąca, a więc 2 oraz 30 września. Niedziele, w czasie których nie będziemy mogli pójść do Lidla, Biedronki czy Tesco, wypadają aż 3 razy.

Niedziele handlowe - wrzesień 2018:

 • 2 września - sklepy otwarte,
 • 30 września - sklepy otwarte.

Niedziele bez handlu - wrzesień 2018:

 • 9 września - sklepy zamknięte,
 • 16 września - sklepy zamknięte,
 • 23 września - sklepy zamknięte.

W niedziele handlowe będziemy mogli kupować wyłącznie w wybranych placówkach, takich jak np. apteki, piekarnie, cukiernie, restauracje czy lodziarnie.

Niedziele handlowe 2018. Wyjątki

Niedziele handlowe i niedziele bez handlu wprowadziła ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Prawo przewiduje 32 wyjątki. Oprócz wspomnianych wcześniej aptek i lokali gastronomicznych sprzedaż w niedziele bez handlu mogą prowadzić m.in. sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami, kwiaciarnie, stacje benzynowe oraz placówki pocztowe. Wśród wymienionych wyjątków niektórzy przedsiębiorcy szukają szansy na to, aby obejść przepisy i móc handlować w każdy dzień w ciągu roku.

Zarówno w niedziele handlowe, jak i w niedziele bez handlu czynne mogą być Żabki, za kasą których staje właściciel. Kilka sklepów sieci Biedronka - przy dworcach kolejowych - może być otwartych bez względu na to, czy wypada niedziela handlowa, czy nie.

Biedronka czynna w niedzielę bez handlu

Na grafice poniżej znajdziesz informację, które Biedronki są otwarte w niedziele bez handlu. Umieszczono na niej też godziny otwarcia Biedronki. Przypominamy: w każdą niedzielę z zakazem handlu mogą sprzedawać tylko Biedronki na dworcach kolejowych w 5 miastach.

Niedziele bez handlu 2018. Te sklepy Biedronka otwarte są w każdą niedzielę w rokuNiedziele bez handlu 2018. Te sklepy Biedronka otwarte są w każdą niedzielę w roku Biedronka

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Kiedy sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ]
Zaloguj się
 • xyz_xyz1

  Oceniono 14 razy 8

  Czekam aż nareszcie zakaz niedzielny obejmie tez gastronomie i większość stacji paliw a w sobotę handel skończy swą prace o max 14. Czekam też na zakaz handlu w niedzielę na jarmarkach targach itp. Podobnie nie widze powodu aby w niedzielę funkcjonowała komunikacja publiczna. Zasada powinna być prosta jak wszyscy to wszyscy jak nikt to nikt. Bo w niedziele powinien być zakaz pracy a nie handlu.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 6 razy 2

  Jaaaaa cieeeee.... Spierrrrrrrrrdziałem sieeeeeeeee....

 • remislanc

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję, że niebawem WSZYSTKIE niedziele będą wolne dla pracowników supermarketów.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 1

  Brak rubryki:
  NIEDZIELE HANDLOWE I NIEHANDLOWE, to poważne niedopatrzenie admina tego forum...:"-)

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy 1

  Wrzesień;

  AC Niehandlowe- KS Handlowe 3:2

 • sloncenadnami

  Oceniono 2 razy 0

  nikt nikomu nie każe pracować w niedzielę, wystarczy zmienić zawód...jak wchodzę do sklepu w niedzielę (a niedziela handlowa) a panie nieuprzejmie...to się zastanawiam, dlaczego ci ludzie wybrali taki zawód...wiedzieli na co się piszą

 • moni_la

  Oceniono 4 razy 0

  A w które niedziel zamkną kościoły by ksiądz mógł sobie odpocząc z rodziną

 • hamsterx

  Oceniono 14 razy -2

  podziękowania sprawcom zamknięcia sklepów w niedzielę
  złożymy przy okazji wyborów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX