Wielki pożar w Studziankach. Znowu płoną śmieci. Liczne zastępy straży pożarnej w akcji

W Studziankach wybuchł pożar sortowni śmieci. Do akcji gaśniczej wysłano 20 zastępów straży pożarnej.

Sortownia śmieci w Studziankach zaczęła się palić ok. godz. 20 w niedzielę. Jak poinformował dyżurny komendy wojewódzkiej PSP na miejsce przyjechało 20 zastępów straży pożarnej. Sortownia śmieci w Studziankach zajmuje obszar ok. 160 na 70 metrów. - Pożar jeszcze nie jest opanowany, cały czas walczymy z ogniem - przekazał po godz. 22.00 w rozmowie z Gazeta.pl dyżurny ze straży pożarnej.

Dowiedzieliśmy się też, że na godzinę 6.30 w poniedziałek przewidziano konferencję prasową w sprawie pożaru w Studziankach.

Seria pożarów wysypisk śmieci

To już kolejny pożar odpadów w ostatnich tygodniach. W sobotę wybuchł pożar na wysypisku śmieci w Kartowicach w Lubuskiem. Jak podał w piątek w Polskim Radiu 24 wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, od początku roku odnotowano w Polsce już ponad 80 takich pożarów. Zwrócił przy tym uwagę, że często są to miejsca, w których składowane są odpady z zagranicy, a przykładem jest Zgierz, gdzie doszło do jednego z większych pożarów. 

Rząd zapowiedział walkę z procederem nielegalnego wwożenia, porzucania i podpalania odpadów. Według Ministerstwa Środowiska straty poniesione w wyniku ostatnich pożarów składowisk to kilkaset milionów złotych. Przyczyny i okoliczności pożarów na terenach składowisk odpadów zbada specjalny zespół prokuratorów - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: