Pogoda nadal burzowa, jednak nie wszędzie. Do tego upał. Jaki będzie nowy tydzień w pogodzie?

Weekend upłynął pod znakiem intensywnych burz, ulew i gradu. Początek tygodnia w pogodzie zapowiada się spokojniej, ale w niektórych częściach kraju nadal może grzmieć i padać.

Jaka będzie pogoda w nadchodzącym tygodniu? Po bardzo burzliwym weekendzie początek tygodnia będzie w Polsce znacznie spokojniejszy, ale nie oznacza to, że możemy odstawić parasolki w kąt.

Burze nadal groźne. Ostrzeżenia

W niedzielę wieczorem ostrzeżenia 1. stopnia (w 3-stopniowej skali) nadal obowiązywały w województwach: dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W tych województwach należy spodziewać się burz z gradem. W poniedziałek alert zniknie jedynie dla województwa świętokrzyskiego.

Ostrzeżenie 1. stopnia oznacza, że burze "mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Ulewne deszcze mogą powodować lokalne podtopienia.

Pogoda w poniedziałek

Opadów deszczu mogą w poniedziałek spodziewać się także mieszkańcy Zielonej Góry i Lublina. W całym kraju zachmurzenie będzie raczej umiarkowane. Będzie raczej ciepło. A temperatura? Dwadzieścia kilku stopni Celsjusza na północy, na południu Polski i na Mazowszu blisko będzie do 30 st. C.

Aktualną pogodę można zobaczyć na poniższej mapce interaktywnej:

Gdzie będą burze we wtorek i środę?

Burze i gradobicia mogą wystąpić na południu kraju również we wtorek i środę. W tych dniach ostrzeżenia IMGW dotyczyć będą Małopolski, Śląska i Podkarpacia. Nie jest wykluczone, że będzie grzmiało także w Lublinie. 

Kiedy grzmi, nigdy nie rozmawiaj przez telefon i uważaj na piorun kulisty. To prawda? [FAKTY I MITY O BURZY]

Więcej o: