Szpital Św. Rodziny w Poznaniu promuje porody naturalne. "Po takiej reklamie nie miałabym dzieci"

Miało być zabawnie, a wyszło... kontrowersyjnie. Szpital im. Świętej Rodziny w Poznaniu wywołał dyskusję grafiką, którą w żartobliwy sposób chciał "promować porody fizjologiczne".

Szpital im Świętej Rodziny w Poznaniu umieścił na swoim Facebooku grafikę, przedstawiającą w karykaturalny sposób scenę porodu. W rodzącą kobietę "wcielił" się na obrazku orzeszek - fistaszek z oderwanym dołem. Obok "mamy na porodówce" widać zadowolone dwa inne fistaszki, jeden z nich ma stetoskop, drugi trzyma mały orzeszek imitujący dziecko.

Podpis: "Promujemy porody fizjologiczne. Rodzinne oczywiście".

Komentarze? Pod wpisem zebrało się kilkaset. 

Szpital im. Świętej Rodziny w PoznaniuSzpital im. Świętej Rodziny w Poznaniu Facebook.com/Szpital im. Świętej Rodziny w Poznaniu

Porażające i niesmaczne.
Obrazek lepszy niż antykoncepcja.
Najgorsza promocja porodów naturalnych jaką widziałam.
Mnie taka "reklama" nie śmieszy. Ona jest straszna. Zero empatii...
Dobrze,że to wszystko za mną, bo po takiej "reklamie" porodu nigdy bym nie miała dzieci

- to tylko niektóre z głosów kobiet, które zobaczyły post na Facebooku szpitala Świętej Rodziny w Poznaniu

Nie wszystkim jednak wspomniany żart wydał się kontrowersyjny. Wiele kobiet pod postem wspominała swoje szczęśliwe porody w poznańskim szpitalu i dziękowała personelowi. Inne zapowiadały, że wkrótce pojawią się na porodówce szpitala Świętej Rodziny. 

Nic lepiej nie oddaje naturalnego porodu

- taki głos także się pojawił. Z kolei część nieprzekonanych osób wzywała wręcz do usunięcia posta. Obrazek z "fistaszkową porodówką" wisiał na fanpage szpitala kilka dni. W niedzielę, już po publikacji naszego tekstu, zniknął.

Więcej o: