Długi weekend na drogach: pijani kierowcy, setki wypadków. Zatrważające policyjne statystyki

Od środy do soboty na polskich drogach zginęło 25 osób - wynika z policyjnych statystyk. W związku ze świętem Bożego Ciała, które wypadło w czwartek, trwa długi weekend.

Od środy 30 maja do soboty 2 czerwca na polskich drogach doszło do 419 wypadków - tak wynika z oficjalnych policyjnych statystyk. Zginęło 25 osób, a 508 zostało rannych.

Zatrważają również dane dotyczące nietrzeźwych kierowców - w ciągu czterech dni zatrzymano ich 1078.

W niedzielę długi weekend się kończy, a Polacy wracają do domów.

"Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci" - czytamy na policyjnych stronach.

Funkcjonariusze przypominają, że należy zadbać o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanować podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu.

"Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania. (...) Zabierzmy ze sobą w podróż rozsądek, dobry humor i dużą dawkę empatii" - apeluje policja.

Więcej o: