Antyszczepionkowcy przeszli przez Warszawę w proteście. Wspierał ich poseł

W sobotę ulicami Warszawy przeszli liczni przeciwnicy obowiązkowych szczepień. W manifestacji STOP NOP wziął udział m.in. poseł Paweł Skutecki z Kukiz'15.

Protest przeciw szczepieniom został zorganizowany w Warszawie przez stowarzyszenie STOP NOP. Marsz przeciwników szczepień ruszył po godz. 12 z ronda Romana Dmowskiego, przeszedł jedną z głównych ulic - Marszałkowską - i dotarł pod budynek Kancelarii Premiera. Hasło sobotniego zgromadzenia brzmiało "Wolność i zdrowie", bo jego uczestnicy sprzeciwiają się szczepieniom obowiązkowym. 

Uczestnicy protestu domagają się zniesienia obowiązku szczepień dzieci. Chcą, by były one dobrowolne.

Polecamy też:

Poseł Paweł Skutecki na proteście

 - Od kilku dziesięciu lat - ja pamiętam, jak jeszcze byłem małym chłopcem - cały czas mówi się o tym, że pacjent powinien być wyedukowany, świadomy, odpowiedzialny. No to Polacy tacy się stali - mówił do zgromadzonych Paweł Skutecki z Kukiz'15. - Zaczęli czytać ulotki, nie tylko po polsku, zaczęli pytać, zaczęli drążyć, zaczęli szukać informacji, i się okazało, że zbyt często niestety są lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci. To trzeba zmienić - stwierdził.

"Poseł, który pozostał człowiekiem" - określili Skuteckiego członkowie STOP NOP.

Czym jest STOP NOP i kim są antyszczepionkowcy?

STOP NOP to ruch, który zniechęca do szczepień przez rozsiewanie niepotwierdzonych informacji. Tzw. antyszczepionkowcy (nazywani też proepidemikami) działają nie tylko w Polsce; podsycają strach przed szczepionkami, utrzymując, że powodują one choroby, m.in. autyzm. Teza o autyzmie została wysunięta w 1998 roku przez byłego już lekarza. Szybko okazało się, że nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionki powodują autyzm. U zaszczepionego mogą pojawić się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Poważne NOP są jednak niezwykle rzadkie, a korzyści ze szczepień - oczywiste dla ekspertów. 

- Gdybyśmy po wojnie nie wprowadzili szczepień, mielibyśmy dzisiaj populację Polski mniejszą o 40 proc. (...) Tematem tu nie jest łagodna choroba typu przeziębienie. Chodzi o choroby takie jak polio czy tężec, które są śmiertelne - mówił niedawno w TOK FM dr Paweł Grzesiowski, komentując pomysł antyszczepionkowców o zniesieniu obowiązku szczepień.

Czy szczepionki wywołują autyzm? [NaZdrowie]

Więcej o:
Komentarze (667)
Warszawa. Protest przeciwko szczepieniom STOP NOP
Zaloguj się
 • agnrodis

  Oceniono 127 razy 113

  A jak ich nieszczepione dzieko umrze na chorobe, na ktora jest szczepionka, powinni odpowiadac przed sadem za swiadome spowodowanie jego smierci!!!

 • pan.szklanka

  Oceniono 121 razy 101

  Marsz antyszczepionkowców wsparli kierowcy sprzeciwiający się limitowi promili i myśliwi żądający prawa do polowań w parkach.

 • agnrodis

  Oceniono 101 razy 79

  Demonstracje niedouczonych, ktorzy nie maja wstydu przyzanc sie do umyslowych ograniczen.

 • Maurycy Pastuch

  Oceniono 66 razy 60

  Z całym szacunkiem dla naszej cywilizacji, ale proponuję ich wszystkich wywieźć na bezludną wyspę i co roku wysyłać ochotnika z jedną z chorób objętych obowiązkiem szczepień. Selekcja naturalna murowana.

 • wozniakmich

  Oceniono 59 razy 51

  Po marszu wierzących w zamach Smoleńsku mamy zamach antyszczepionkowców. Czekamy na marsz płaskoziemców i wierzących w ufo.

 • agnrodis

  Oceniono 53 razy 45

  Swietnie! Niech oszolomy same siebie wyeliminuja z puli genowej! W zadnym wypadku, nie leczyc ich chorych dzieci z naszych ubezpieczen! Niech placa z wlasnej kieszeni, albo wykupia dodatkowe ubezpieczenie dla nieszczepionych!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX