Gotujesz obiad, a twoja torebka nagle znika z przedpokoju. Policja ostrzega przed "klamkowcami"

Kilka dni temu z trzech mieszkań w Olkuszu zniknęły dwa portfele i damska torebka. Krakowska policja przypomina: po powrocie do domu zamykajcie drzwi na klucz.

Sposób działania "klamkowców" jest banalny, ale bywa też niestety skuteczny. Złodzieje chodzą od drzwi do drzwi sprawdzając, które są otwarte. Nic ich nie obchodzi, że akurat w mieszkaniu znajdują się domownicy.

Złodzieje często nasłuchują

Jak informuje małopolska, złodzieje często przed chwyceniem za klamkę nasłuchują odgłosów w mieszkaniu, następnie po prostu otwierają drzwi, niepostrzeżenie przekraczają próg i zabierają z przedpokoju to, co uznają za wartościowe. Zwykle łupem padają portfele, torebki, telefony, czasami nawet kurtki i płaszcze.

W Olkuszu "klamkowcy" ukradli portfele i torebkę

W ten sposób 30 maja w Olkuszu "klamkowcy" ukradli z trzech mieszkań damską torebkę i dwa portfele. W każdym przypadku w mieszkaniach przebywali domownicy zajęci codziennymi sprawami. "Kiedy właściciele skradzionych rzeczy zorientowali się, że padli ofiarą przestępstwa,  było już za późno. Przestępcy dawno zbiegli ze swym łupem" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Zamykajcie drzwi

W związku z tym policja apeluje, by zawsze przekręcić zamek po wejściu do mieszkania i na wszelki wypadek nie zostawiać blisko drzwi wartościowych przedmiotów.

Złodziej chciał wyrwać 12-latce telefon. Nie spodziewał się, że dziewczynka jest tak odważna

Więcej o: