Gotujesz obiad, a twoja torebka nagle znika z przedpokoju. Policja ostrzega przed "klamkowcami"

Kilka dni temu z trzech mieszkań w Olkuszu zniknęły dwa portfele i damska torebka. Krakowska policja przypomina: po powrocie do domu zamykajcie drzwi na klucz.

Sposób działania "klamkowców" jest banalny, ale bywa też niestety skuteczny. Złodzieje chodzą od drzwi do drzwi sprawdzając, które są otwarte. Nic ich nie obchodzi, że akurat w mieszkaniu znajdują się domownicy.

Złodzieje często nasłuchują

Jak informuje małopolska, złodzieje często przed chwyceniem za klamkę nasłuchują odgłosów w mieszkaniu, następnie po prostu otwierają drzwi, niepostrzeżenie przekraczają próg i zabierają z przedpokoju to, co uznają za wartościowe. Zwykle łupem padają portfele, torebki, telefony, czasami nawet kurtki i płaszcze.

W Olkuszu "klamkowcy" ukradli portfele i torebkę

W ten sposób 30 maja w Olkuszu "klamkowcy" ukradli z trzech mieszkań damską torebkę i dwa portfele. W każdym przypadku w mieszkaniach przebywali domownicy zajęci codziennymi sprawami. "Kiedy właściciele skradzionych rzeczy zorientowali się, że padli ofiarą przestępstwa,  było już za późno. Przestępcy dawno zbiegli ze swym łupem" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Zamykajcie drzwi

W związku z tym policja apeluje, by zawsze przekręcić zamek po wejściu do mieszkania i na wszelki wypadek nie zostawiać blisko drzwi wartościowych przedmiotów.

Złodziej chciał wyrwać 12-latce telefon. Nie spodziewał się, że dziewczynka jest tak odważna

Więcej o:
Komentarze (73)
Olkusz. Policja ostrzega przed "klamkowcami"
Zaloguj się
 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 51 razy 41

  Mi do domu też próbował ktoś wejść bez pukania, jak otworzyłem zobaczyłem księdza, który wyleciał do mnie z mordą, że były w kościele (do którego nie chodzę) zapowiedzi kolędy.

 • kralik111

  Oceniono 32 razy 26

  Rozwiazenie sytuacji jest tylko jedno. Obywatelu nie gotuj obiadu, bo policja w tym czasie pilnuje schodow do nieba w Warszawie :)

 • nostalgiczna.emigrantka

  Oceniono 26 razy 22

  Jakby taki klamkowiec sprobowal cos ukrasc u mnie w domu, to by pewnie wyszedl bez reki. Mam psa.

 • hong2

  Oceniono 27 razy 21

  Kiedys cygan dostal sie tak do naszego mieszkania. Jak go spytalem co tu robi po czym wyrzucilem, to udawal obrazonego.

 • pan.szklanka

  Oceniono 14 razy 14

  Mnie ukradli opony zimowe z przedpokoju, zrobiło się więcej miejsca.

 • gj61

  Oceniono 40 razy 12

  Na szczęście mieszkam w UK. Tutaj Policja nie ostrzega ale łapie złodziejaszków. W przyszłym roku Brexit i część polskich niebieskich ptaszków (liczę że, większość) wyleci, a ci co okażą się "nielotami" zostaną wykopani. Pozdrawiam.

 • sawicki.wroc

  Oceniono 13 razy 11

  Przepraszam a jaki za przeproszeniem debil w tym pięknym kraju nad Wisłą zostawia otware drzwi do mieszkania nawet jak jest w środku? Chyba tylko sklerotyk albo upośledzony. Każdy mormalny czlowiek drzwi zamyka.
  Uwaga POLACY KRADNĄ. I tyle.

 • horatio_valor

  Oceniono 23 razy 11

  W małych miastach ludzie się trochę pewniej czują, pewnie dlatego nie wszyscy zamykają drzwi na klucz. W dużych miastach nie znam nikogo, kto by nie zamykał, mimo że ma domofon, a nawet kamerę na klatce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX