Pomorski sanepid sprawdził wodę w Bałtyku. W okolicach Sopotu odkrył bakterie E.coli

W związku ze zrzutem nieczystości do Motławy sanepid zbadał wodę w trójmiejskich kąpieliskach. Inspektorat odradza kąpiel w okolicach Sopotu, gdzie odkryto bakterię E.coli.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitatny informuje w komunikacie, że w środę pobrał próbki wody z kąpielisk w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Miało to związek z awaryjnym zrzutem ścieków do Motławy.

Norma bakterii przekroczona

Jeśli chodzi o kąpieliska w Gdańsku i Gdyni, sanepid nie znalazł niczego niepokojącego. Z kolei w okolicach Sopotu wykryto "przekroczenie norm bakterii Escherichia coli". 

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z wynikami badań próbek, w których woda nie odpowiada wymaganiom, rekomenduje nie korzystanie z kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w obszarze Sopotu

- czytamy w komunikacie. Sanepid jednocześnie informuje, że przekroczenie norm prawdopodobnie nie ma związku ze zrzutem ścieków do wód Zatoki Gdańskiej.

Zrzut ścieków do Motławy

Przypomnijmy, że 15 maja w Przepompowni Ścieków Ołowianka doszło do awarii, w wyniku której dokonano zrzutu ścieków do Motławy. Chciano uniknąć w ten sposób cofania się ścieków i podtopień w dzielnicach Gdańska: Żabianka, Przymorze, Zaspa, Oliwa, Wrzeszcz, Letnica, Nowy Port, Dolne Miasto i Śródmieście. Sprawę awarii bada prokuratura.

Mieli nie podnosić podatków, a wprowadzili nawet opłatę za deszcz. Czyli jak PiS sięga do kieszeni podatników

Więcej o:
Komentarze (37)
Sopot. W Bałtyku odkryto bakterie E.coli. sanepid odradza kąpiel
Zaloguj się
 • idioteka-narodowa

  Oceniono 12 razy 10

  W Sopocie przy plaży ludziska siusiają w Morzu.,bo kibelek kosztuje 2 zł.i mało tych kibelków jest.

 • kgbltd

  Oceniono 9 razy 5

  jejku, to co bedzie w wakacje jak się trochę nagrzeje zatoka
  chyba trojmiasto dostanie nieźle w d. w tym roku

 • yaspiman

  Oceniono 6 razy 4

  czego oczekiwać w szambie?
  życzę miłej kąpieli.

 • yacie

  Oceniono 15 razy 3

  Co się dziwić, jak wlano tam od 32 do 40 basenów olimpijskich szamba ( zależy od źródła ).

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  w Gdańsku i Gdyni woda czysta. Wolno się kąpać, pływać. Nurkować. Tylko w Sopocie powstał problem zanieczyszczenia. Typowe dla Trójmiasta...

 • pan.szklanka

  Oceniono 12 razy 2

  Przecież to spisek masoneri i zagranicznych biur podróży. Nikt nigdy żadnej bakterii nie widział, ale przydają się one gdy trzeba wkłuć dziecku igłę z niewiadomo czym, albo producentom mydła. Myślcie trochę ludzie. Pan Bóg, gdy mówił "czyńcie sobie Ziemię poddaną" miał między innymi na myśli spuszczanie kupy do morza. Dawniej oczyszczalni nie było, ale ryb było więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX