Pomorski sanepid sprawdził wodę w Bałtyku. W okolicach Sopotu odkrył bakterie E.coli

W związku ze zrzutem nieczystości do Motławy sanepid zbadał wodę w trójmiejskich kąpieliskach. Inspektorat odradza kąpiel w okolicach Sopotu, gdzie odkryto bakterię E.coli.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitatny informuje w komunikacie, że w środę pobrał próbki wody z kąpielisk w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Miało to związek z awaryjnym zrzutem ścieków do Motławy.

Norma bakterii przekroczona

Jeśli chodzi o kąpieliska w Gdańsku i Gdyni, sanepid nie znalazł niczego niepokojącego. Z kolei w okolicach Sopotu wykryto "przekroczenie norm bakterii Escherichia coli". 

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z wynikami badań próbek, w których woda nie odpowiada wymaganiom, rekomenduje nie korzystanie z kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w obszarze Sopotu

- czytamy w komunikacie. Sanepid jednocześnie informuje, że przekroczenie norm prawdopodobnie nie ma związku ze zrzutem ścieków do wód Zatoki Gdańskiej.

Zrzut ścieków do Motławy

Przypomnijmy, że 15 maja w Przepompowni Ścieków Ołowianka doszło do awarii, w wyniku której dokonano zrzutu ścieków do Motławy. Chciano uniknąć w ten sposób cofania się ścieków i podtopień w dzielnicach Gdańska: Żabianka, Przymorze, Zaspa, Oliwa, Wrzeszcz, Letnica, Nowy Port, Dolne Miasto i Śródmieście. Sprawę awarii bada prokuratura.

Mieli nie podnosić podatków, a wprowadzili nawet opłatę za deszcz. Czyli jak PiS sięga do kieszeni podatników

Więcej o: