Premier podpisał rozporządzenie ws. wyprawki szkolnej. Każdy uczeń dostanie 300 zł

Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie wyprawki dla uczniów. W ramach programu "Dobry Start" każdy uczeń dostanie 300 złotych dofinansowania na książki i pomoce dydaktyczne od 1 września.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w specjalnym nagraniu, że podpisał rozporządzenie w wyjątkowym dla młodych ludzi dniu - Międzynarodowym Dniu Dziecka.

Jak dodał, wyprawka to "dobry start dla dzieci młodzieży w rok szkolny".

Rządowy program "Dobry start" został ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego w połowie kwietnia. Program nie przewiduje kryterium dochodowego przy wypłacaniu wyprawki. Będzie ona przysługiwała od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności - do 24 lat. 

Wnioski o wypłatę wyprawki w formie elektronicznej rodzice uczniów będą mogli składać od 1 lipca, w formie papierowej - w urzędzie - od 1 sierpnia. Ostatni dzień na złożenie wniosku to 30 września.

Więcej o:
Komentarze (241)
Wyprawka szkolna. Każdy uczeń dostanie 300 zł od 1 września
Zaloguj się
 • honorny

  Oceniono 44 razy 34

  Dobry rząd dzieli się z ludem pieniędzmi. Słuszną linię ma nasza partia. Mogła przecież wydać na nagrody. W końcu, należą się - rządowi i partii.
  Kolejne wybory w przyszłym roku w maju. Czy lud dostanie specjalną wypawkę komunijną?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 47 razy 31

  Śliczna łapóweczka przed wyborami samorządowymi, prawda Judasze?

 • Jan Kos

  Oceniono 34 razy 20

  Niepełnosprawni mają dostsć wsparcie w pampersach, a suweren w gotówce, bo przecież przybory szkole i książki nie korumpują tak skutecznie wyborców jak żywa gotówka w kieszeni.

 • luciad

  Oceniono 26 razy 16

  Efekt będzie taki, że ceny książek i przyborów szkolnych pójdą w górę.

 • 68a1

  Oceniono 17 razy 15

  Brakuje słów już na to nieprzemyślane rozdawnictwo. jestem za tym żeby potrzebujące rodziny wspierać, ale te które są w dobrej kondycji finansowej absolutnie nie. Nie życzę sobie wspierać bogatszych od siebie....to jawne okradanie mnie i mojej rodziny. Nigdy nie poprę tego niesprawiedliwego PiS. Jestem średniakiem i płacę nie dość, że na nierobów to i na tych bogatych. Nie zgadzam się na takie traktowanie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX