Kazania hierarchów w Boże Ciało. Gądecki mówił o nazistowskiej akcji T4, Jędraszewski o 100-leciu

Arcybiskupi Marek Jędraszewski i Stanisław Gądecki podczas homilii na Boże Ciało nie unikali tematów politycznych. Pojawiły się słowa o nazistowskiej akcji T4 oraz stwierdzenie, że po 1989 r. "wyprzedawano majątek narodowy".

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podczas homilii w Boże Ciało mówił m.in. o aborcji. Duchowny skrytykował sytuację wokół projektu "Zatrzymaj Aborcję", zarzucając, że "sejmowi prawnicy wyliczają, że nie opłaca się leczyć chorych dzieci".

Wprowadzenie w życie ustawy oznacza zwiększenie nakładów finansowych na osoby niepełnosprawne i chore. To retoryka żywcem wyjęta z nazistowskiej akcji T4, gdzie przeliczano koszty utrzymania jednego niepełnosprawnego i udowadniano w ten sposób konieczność likwidacji osób ułomnych

mówił abp Gądecki, cytowany przez "Głos Wielkopolski".

Metropolita poznański skrytykował też działania władz Poznania, które zapowiadają, że ginekolog w mieście będzie dostępny 24 godziny na dobę.

Abp Jędraszewski: Wyprzedawano majątek narodowy

Z kolei w Krakowie, abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, wspominał podczas kazania w Boże Ciało o 100-leciu polskiej niepodległości.

Abp Jędraszewski, jak opisuje portal wPolityce.pl, ocenił, że okres po 1989 roku był czasem "polskiej suwerenności, poprzez wyprzedaż częstokroć za bezcen majątku narodowego".

Metropolita krakowski stwierdził, że po 1989 roku "wyszydzano takie treści jak: ojczyzna, patriotyzm, tradycja i rodzina".

- Konieczny jest zatem dzisiaj rzetelny i odpowiedzialny, dokonywany w świetle wspólnego dobra, którym jest nasza Ojczyzna, w prawdzie i w pokorze, namysł nad tym stuleciem zawartym między latami 1918-2018 - apelował duchowny.

Abp Głódź: Polska przetrwała, bo nie uległa "pedagogice wstydu"

Z kolei w Gdańsku arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nawiązał w homilii do przypadającej w tym roku 100. rocznicy niepodległości Polski.

- Polska nie zginęła, bo wsłuchała się w mowę przeszłości, która pozwoliła i pozwala na zachowanie wolności ducha. Także poprzez nieuleganie temu, co się nazywa "pedagogiką wstydu", tak rozpowszechnionej w liberalnych, kosmopolitycznych kręgach. Dlatego trzeba wciąż pamiętać, że jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa - cytuje słowa abp Głodzia trójmiejska "Gazeta Wyborcza".

Do czego przyzwyczaiły nas dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Więcej o:
Komentarze (443)
Kazania abp. Gądeckiego i Jędraszewskiego w Boże Ciało
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 93 razy 77

  "Wyprzedawano majątek narodowy"
  -----
  No, ja bym raczej okreslila inaczej; ze KOSCIOL ZAGRABIL I NADAL ZAGRABIA MAJATEK NARODOWY.
  A ZAPRZEDAL NATOMIAST SITWIE KACZYNSKICH WAWEL I JASNA GORE! NI EPOMNE NAZIOLI TAM DOMINUJACYCH.

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 48

  Już nie długo załatwią was jak w Irlandii i będzie spokój z czarna mafią

 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 47

  Ginekolog dostępny całą dobę w dwudziestym pierwszym wieku to coś złego proszę pana księdza?

 • jan-ru

  Oceniono 41 razy 29

  Przecież mikołaju zwrócono wam majątki a nie wyprzedano.Większość tych majątków pozyskaliście terroryzując rodziny osób "powołanych"przez wieki.A odzyskane w większości sprzedaliście na drugi dzień a nie były wasze tylko wiernych.Przyjdzie kryzys to znów Rydzyk będzie zbierał kasę na ratowanie stoczni,jesteście finansowymi oszustami,a i wiara staje się dla was biznesem i politycznym terrorem.

 • grundol1

  Oceniono 36 razy 28

  "wyprzedawano majątek narodowy"

  E tam wyprzedawano. Po prostu oddano za darmo w ręce Kościoła Katolickiego.

 • roro1000000

  Oceniono 39 razy 27

  STOP KATOTERRORYZMOWI!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX