Dzień Dziecka 2018. Gdzie na najmłodszych czekają największe atrakcje?

Dzień Dziecka to święto, które wypada hucznie obchodzić. Gdzie tego dnia czekają na dzieci największe atrakcje?

Dzień Dziecka został ustanowiony przez ONZ w 1954 roku w celu zwiększania świadomości na temat praw dzieci. W Polsce i w innych byłych państwach bloku wschodniego święto to obchodzi się 1 czerwca.

Dzień Dziecka. Książkowe propozycje dla najmłodszych >>>

Dzień Dziecka. Darmowa komunikacja

W Dzień Dziecka najmłodsi pasażerowie będą mogli za darmo podróżować Kolejami Mazowieckimi. Dotyczy to osób urodzonych w roku 2002 i później. Starsze dzieci powinny mieć przy sobie dokument poświadczający ich wiek. W podobny sposób Dzień Dziecka zamierza uczcić PKP Intercity. Darmowe przejazdy dla dzieci obowiązują od 30 maja do 1 czerwca włącznie. Dotyczy to pociągów EIP, EIC, IC oraz TLK. Do tego na dzieci czekają liczne atrakcje na dworcu Warszawa Wschodnia, a także w Stacji Muzeum (2-3 czerwca).

Dzień Dziecka 2018. Warszawa

Dzień Dziecka w stolicy można spędzić na wiele innych sposobów. Darmowe wydarzenia organizuje Muzeum dla Dzieci, Tajemnica Klockowej Wyspy, oraz Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta.

Dzień Dziecka 2018. Kraków

Z okazji Dnia Dziecka w Krakowie można odwiedzić Centrum Serenadę, która tego dnia zamieni się w prawdziwy dziecięcy raj. Nie zabraknie dmuchanych obiektów, stoisk z kolorową watą cukrową oraz pokazów organizowanych przez mimów, szczudlarzy czy animatorów. W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przedstawione zostaną bajki i baśnie japońskie. Warto zabrać dzieci na FMF4Kids, czyli imprezę łączącą elementy nauki z dobrą zabawą. Na uczestników czeka nauka tańca, budowanie klocków, malowanie twarzy, ale też warsztaty z budowania maszyn czy grania na instrumentach.

Dzień Dziecka 2018. Trójmiasto

Dzień Dziecka będzie hucznie świętowany w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie. W sobotę 2 czerwca przed Urzędem Miejskim w Gdańsku organizowany jest Festyn Rodzinny. Planowane są pokazy taneczne i pokazy straży pożarnej. Wieczorem w Gdańsku odbędzie się też koncert "Będzie się działo". W Gdyni atrakcje planowane są w Parku Rady Europy. Na Wielkim Kacku odbędzie się Kaszubski Dzień Dziecka. Wydarzenia naukowe i sportowe planuje Centrum Nauki Experyment oraz Ergo Arena. Dzień Dziecka będzie również obchodzony na sopockich błoniach oraz w Muzeum Sopotu.

Dzień Dziecka 2018. Poznań

Dzień Dziecka w Poznaniu można spędzić na warsztatach naukowych prowadzonych przez Centrum Nauki Heweliusz. Teatr Polski ogłasza Teatralny Dzień Dziecka, a na plaży miejskiej Wilda organizowane będą warsztaty stolarskie, artystyczne oraz lekcje gry na ukulele i tańca hula. 1 czerwca w Starym Browarze dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach dekorowania ciasteczek z Wedlem. Dowiedzą się również nieco więcej na temat ekologii i ochrony zagrożonych gatunków.

Dzień Dziecka 2018. Wrocław

W długi weekend warto odwiedzić z dziećmi Wrocław. 1 czerwca organizowany jest Filmowy Festiwal Dzieci. 2 czerwca najmłodsi będą świętować swój dzień na zajezdni Dąbie. Na tory wyjadą legendarne tramwaje i autobusy, do tego w planach są liczne gry i zabawy. 3 czerwca organizowany jest rodzinny Piknik Wolności. Do tego od 1 do 3 czerwca dzieci w wieku 4-7 lat będą mogły wziąć udział w specjalnie organizowanym dla nich zwiedzaniu Zamku Książ.

Więcej o: