Pogoda w Bo瞠 Cia這. Wakacyjne upa造 w ca貫j Polsce, miejscami mo磧iwe burze i grad

Pogoda w Bo瞠 Cia這 b璠zie wakacyjna. W ca造m kraju b璠zie wyj徠kowo ciep這, a na zachodzie kraju temperatury przekrocz nawet 30 st. C. Miejscami mog jednak wyst徙i burze.

W Boże Ciało najwięcej słońca będzie w północno-wschodniej Polsce, ale najcieplej ma być na zachodzie - temperatury mogą przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza. W reszcie kraju w ciągu dnia będzie przybywać chmur, a po południu i wieczorem miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

W miejscach, gdzie wystąpią burze można spodziewać się ulewnego deszczu i gradu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że będzie upalnie: na Suwalszczyźnie do 26 st. C, w Lubuskiem i Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C. Chłodniej będzie na północy - 23 st. C. i Pogórzu Karpackim - 25 st.

IMGW wydało też ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia związane z upałem dla czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Taki komunikat opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia".

Pogoda. Gdzie jest burza?

Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza - a dokładnie gdzie dochodzi do wyładowań - można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.

Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Kiedy grzmi, nigdy nie rozmawiaj przez telefon i uważaj na piorun kulisty. To prawda? [FAKTY I MITY O BURZY]

Wi璚ej o: