Komentarze (123)
Prezydent i szef MON o SKiD. Nowy system dowodzenia siłami RP
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • eclipse23

  Oceniono 12 razy 8

  duda i macierewicz to maja SKiD marks na majtkach.

 • hens

  Oceniono 9 razy 7

  PIS i klarowne reguły, to są wzajemne zaprzeczenia. Jak banda takich kretynów może coś ustanawiać. Za małe IQ mieli aby robić na roli i honor zbierać śmieci w MPO im nie pozwolił,
  to poszli na poselskie posady.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 6

  "Gdy byłem chłopcem chciałem być żołnierzem
  i miałem szablę i z gazety hełm
  i kilka ołowianych żołnierzyków,
  co przelewali w moich bitwach krew.

  Od rana trwała ołowiana wojna.
  Rozbrzmiewał komendami cały dom;
  na każdy rozkaz grała z armat salwa,
  zmieniałem jednym gestem cały front."
  ==================
  ...NO TO CO...

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 6

  dlaczego andżej dupa z błaszczakiem robią sobie zdjęcia z zielonymi ludzikami?

 • Zenon Kusmider

  Oceniono 6 razy 6

  System Kierowania i Dowodzenia Mariusza Andrzeja Rozrabiakow Kawalarzy Smolenskich.

  SKIDMARKS. Bardziej pasuje i oddaje istote tego tworu.

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 6

  A co z generalami, ktorzy zostali wyrzuceni przez Macierewicza? Czyzby Duda zgadzal sie z decyzja Antka Smolenskiego, zeby trzymac ich z dala od Armii, bo sa zbyt kompetentni?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 6

  A niby dlaczego Szef Sztabu nie może z automatu zostać Naczelnym Dowódcą? To nie żadna reforma, to dalej deforma.

  A SDiK Siemoniaka i Komorowskiego był bardzo dobry. Dzięki temu że był tak zagmatwany rosyjski agent Androni Makabrewicz nie połapał się kto jest kto.

  I taki był też cel tamtego SDiK.

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 5 razy 5

  Tylko płakać, co się stało z polską armią.

  Nikt tak nie zdemolował armii, jak dojna zmiana. Cieć Misiewicz miał więcej władzy, niż wyszkoleni w USA i Anglii generałowie dowódcy, ostatnio dowódców szkolił Macierewicz. Zanim armia wróci do swojej świetności przed 2015 rokiem miną długie lata. Najwybitniejsi generałowie zostali zwolnieni za karę, bo służyli za PO.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Panowie zamieniliście armię w wojska: ministrantowo-pielgrzymkowo-kościelno-procesyjne.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 5

  @maxim38
  minister powiedział, że do zamiatania liści w Rytlu wojska nie potrzeba - dostali rozkaz jechać na uroczystości religijne 15.VIII. Dopiero po ich odbyciu do Rytla zjechali oficjele: była premier Szydło, był Antoni Macierewicz, który przyjechał doglądać pracę swoich podwładnych – całych 60 żołnierzy przysłanych na miejsce. Przy czym problemy zaczęły się, gdy przesiadł się ze śmigłowca do wojskowego Honkera i w drodze nad rzekę utknął w błocie. Sprawa znana jest już jako „zamach w Rytlu”. Macierewicz ocalił życie dzięki pomocy mieszkańców pobliskiej kolonii Konigort.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Duda wygrał, czy Macierewicz się zgrał.....ale POLSKA przegrywa.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 5

  w 1. etapie jest SKID, w kolejnym będzie SKID SZ, a dopiero w finale reformy SKID SZ RP
  ----------------
  Ну, придумал....

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Co tam robią "Trzy ciury obozowe lub trzy zielone ludziki” ubrane w zielone koszule, przecież to nie wojna? W historii świata już były „brunatne koszule” teraz pisową furorę robią : „zielone koszule a w nich zielone ludziki”. Co za propagandowa komedia, istna "Rzeczypospolita Pisiarska". Ludziki przypomniały sobie dziecięce zabawy w podchody tylko czy tym „zielonym ludzikom”, do budowania kiepskiego „autoryteciku”, prawo daje możliwość kamuflowania swojego infantylizmu żołnierskimi mundurami? Ludzikom łamiącym systematycznie obowiązująca Konstytucję RP? Mundur, nawet polowy, należy umieć nosić z godnością i honorem, zgodnie ze złożoną przysięgą, ten kto łamie swoją przysięgę, tak jak A. Duda, niegodny jest zakładania żołnierskiego munduru z godłem, bo to profanacja. Ciekawe kiedy jego małżonka założy mundur?

 • miksztal2354

  Oceniono 5 razy 5

  Duda ,mcierewicz Błaszczak to ludzie co niszcą Polskę.

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 4 razy 4

  Tzw. dobra zmiana zniszczyła polską armię, szczególnie Macierewicz, który zdemolował dowództwo polskich sił zbrojnych. Cieć Misiewicz miał większą władzę, niż generałowie dowódcy. Tego nie da się wyleczyć przez długie lata.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Zabawa Polską trwa, festiwal komediantów jaśnieje fałszywym światłem przy dźwiękach „kociej muzyki” i dźwiękach propagandowych haseł wystrzeliwanych z „niesymetrycznych” ust premiera, z szybkością „ruskiej pepeszy”. Czasami premier wystrzeliwuje „ognie sztuczne”, tylko że one efektowne są przez chwile a potem po nich zostaje: „siwy dym, bezużyteczne śmieci i …..ciemność”. Poprzednio A. Macierewicz zgrywał się z nich a teraz „Oni” ZGRYWAJĄ się z nas, Polaków, wg nich "zgranie z NATO" to bezprawne ubieranie się przy lada okazji w mundury i przewiezienie się wojskowym sprzętem, koniecznie w hełmie bojowym, na wzór rycerzy, muszą mieć "zakute łby". Ponoć to dobry propagandowy wizerunek, ale przypominam, że „NAŁBICA” to nie to samo co „przyłbica”.

 • dert4

  Oceniono 6 razy 4

  nawet każde dziecko wie, że Pierwszym Żołnierzem Rzeczpospolitej jest Antek.
  Jak wróci to wszystko odkręci, bo Duduś nie będzie Prezydentem.

 • Jerzy Nowina

  Oceniono 4 razy 4

  Pomimo odejścia Macia, jak wynika z artykułu, WOT nie są (i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą) integralną częścią WP, pozostają wojskiem partyjnym. Waffen-PiS. Choć wojskowo na poziomie ORMO.

 • mario.wario

  Oceniono 4 razy 4

  Stawać do zdjęć z tymi marionetkami to tylko w pełnym kamuflażu. Ludzie hańby!

 • justsaying

  Oceniono 6 razy 4

  Niby czego maja bronic WOT? Zastapic Straz Graniczna? Formacja jest do niczego. Nie potrzeba nam ilosci ale odpowiednia jakosc przy 100 K rzolniezy. Niech maja odpowiedni nowoczesny sprzet. Jak sie tego dorobimy mozna pomyslec o dodaniu formacji czy zwiekszenie ilosci rzolniezy. Ich pomysly kosztuja pieniadze przez co brakuje na zakupy sprzetu

 • loyer1

  Oceniono 8 razy 4

  ⚠️ Kaczyński w śpiączce podobno.
  Https://twitter.com/HelvisPriestley/status/1001882932234027008

 • wojpiega

  Oceniono 6 razy 4

  Jak zwykle każda władza musi po swojemu?

 • shtalman

  Oceniono 3 razy 3

  Jako że WOT to ochotnicy to niech sami sobie finansują bieganie i sranie z kropidłem po lasach. Ja ich niby-obrony nie potrzebuję ani sobie jej nie życzę. Przecież to banda troglodytów

 • stefan4

  Oceniono 5 razy 3

  > System Kierowania i Dowodzenia

  Czym się różni Kierowanie od Dowodzenia? Może oficiury rezerwują sobie obie nazwy, bo mają plan, żeby ten system rozbić na dwa niezależne robiące to samo, ale czerpiące podwójnie z kieszeni podatnika?

 • ronin929

  Oceniono 5 razy 3

  Ciąg dalszy sprzątania po Świrze. A po zmianie rządu Trybunał Stanu albo komisja psychiatrów dla tego debila, największego szkodnika w historii

 • zd46

  Oceniono 7 razy 3

  Mundur, nawet polowy, należy umieć nosić z godnością i honorem, zgodnie ze złożoną przysięgą, ten kto łamie swoją przysięgę, tak jak A. Duda, niegodny jest zakładania żołnierskiego munduru z godłem, bo to profanacja i ośmieszanie armii.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 2 razy 2

  no, to teraz polaku nie bój się.....maciora i tak czuwa, gabinet ma, czerwona linia telefoniczna z czerwonym domkiem zapewniona, można przekopywać................

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko gdzie jest uzbrojenie?, obiecywane przez głupiego Antosia no i pieniądze przeznaczone na jego zakup??

 • jan.go

  Oceniono 4 razy 2

  "BBN opracowały założenia I etapu reformy Systemu Kierowania i Dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP " Malo kto wie ze POPiS ( mozna tak powiedziec bo wszyscy byli za ) juz raz ten system pare lat temu zreformowal ale tak niefortunnie ze ze zrobil sie koszmarny burdel Pozniej nastapila korekta Z pod tego systemu na naleganie NATO wyjeto Wojska Specjalne jako jedyne cos warte w polskiej armii Cos zas do WOT to w wiekszosci krajow cos takiego jest obok regularnej armii Nieszczescie polega na tym ze my tej regularnej nie mamy WOT to luksus na ktory nas nie stac

 • alima.zgali451

  Oceniono 1 raz 1

  Wojsko Ochotników Terenowych będzie biegać po lasach i bronić Polski z szabelkami.

 • Rysio Rapalski

  Oceniono 1 raz 1

  Zapropomowany a opisany w artykule SKiD to chyba jakas paranoja! Kto to opracowal - MisiewicZ z Edmundem? A jezeli szef mon i prezydent kukielka zaaprobowali to swiadczy tylko o zidioceniu rzadzacych. Np. Inspektor SP zeby zobaczyc sie z szefem MON bedzie misial miec zgode DG I szefa SG? DEBILE

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 1

  Konkretne ruchy i zmiany w strukturach były i są uzgadniane z oficerami starszymi, mającymi realny wpływ na zarządzanie armią, jeżeli poprzednia ekipa doprowadziła do chaosu kompetencyjnego to znaczy kto personalnie forsował takie rozwiązania? Koncepcja przyjęta dziś była dyskutowana wczoraj, pamiętam te sygnały w specjalistycznych gremiach.
  Utworzenie nowych rodzajów wojsk czyli specjalnych i WOT to chyba działanie ministra Jantoniego, pomysł głupi i właśnie dezorganizujący system dowodzenia.
  Niedoinwestowanie wojsk operacyjnych kosztem tworzenia WOT następnym przykładem głupoty oraz niekompetencji wielu oficerów.
  Obecny WOT i NSR powinnny ulec likwidacji a należy stworzyć oddziały rezerwy podobnie jak w wielu krajach, NSR to wykoślawienie pomysłu rezerwa WOT zmarnowanie pienędzy i osłabienie wojsk operacyjnych.
  Trudno oskarżać ministrów skoro mamy generałów głupawych.

 • Pimpek Pl

  0

  To jak by piekarz z tapicerem rozmawial jak ulepszyc np.warsztat samochodowy nawet w wojsku nie byli bez sensu .wot heh to tylko wyciaganie $$$ fikcja

 • kuba161048

  Oceniono 4 razy 0

  Tak to jest jak chłopcy co dopiero wyszli z piaskownicy bawią się w wojsko.

 • almagus

  Oceniono 11 razy -1

  I wiadomo, którzy generałowie będą mu towarzyszyć w samolocie i który pójdzie do kokpitu!

  Rajski owoc zerwany i Polak okradany.

  Zarobić, czy ukraść buty?
  „Dobry pierwszy milionik”.
  W pancerz boży zakuty.
  Do pomocy zakonnik.

  „Cała Polska z was się śmieje”.
  Komisja Majątkowa.
  „Komuniści i złodzieje”.
  Ukradzione zachowa.

  Wiernych boże mniemanie.
  Przykościelni nie kradną.
  Polska uczciwą się stanie.
  Przez nędzę solidarną.

  Zezłomowanie, ugory.
  Poniemieckie bez księgi.
  Prawnik najbardziej skory.
  Kradzieże bez mitręgi.

  „Ciemny naród to kupi”.
  Oszuści do naiwnych.
  Wybiorą, to się złupi.
  Pozamyka przeciwnych.

  Chrystus króluje z Maryją.
  „Im się przecież należy”.
  Wezmą, ci co z nich żyją.
  Oszuści, ale szczerzy.

  2018-05-30 almagus
  almagus.blox.pl/html

  Przecież on nie PiS, co okrada do dziś.
  wiadomosci/7,114884,23475931,taki-plan-ma-donald-tusk-na-powrot-do-polskiej-polityki-w-tle.html

  Więcej poparcia barany do darcia.
  wiadomosci/7,114884,23476689,rosnie-poparcie-najwiekszych-partii-pis-i-po-na-czele-sondazu.html

 • jozbieszczad

  Oceniono 9 razy -1

  Znaczy nastąpiło roztrojenie systemu dowodzenia armii.

  Tzw krytykantom przypomnę ,że to model stworzony przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja . Projekt skierował do Sejmu prezydent Bronisław Komorowski, a pełnomocnikiem MON ds. wdrożenia reformy został późniejszy dowódca generalny gen. Mirosław Różański.

 • teddy_boy

  Oceniono 17 razy -7

  Z sieci.
  Znalazłem w sieci

  Ludziska z KODu, ludkowie moi
  Dzisiaj pisiory użyli broni
  Dzielnieśmy stali, celnie rzucali
  Wojtuś Diduszko padł!

  Na drzwiach ponieśli ulicą Wiejską,
  Naprzeciw glinom, naprzeciw tankom.
  Chłopcy z Agory - pomścijcie druha!
  Wojtuś Diduszko padł!

  KODowcy z Gdyni, KODowcy z Gdańska,
  Idźcie do domu, skończona walka.
  Świat się dowiedział, nic nie powiedział,
  Wojtuś Diduszko padł!

  Nie płaczcie ludzie - to nie na darmo!
  Nad Sejmem tęcza z czarną kokardą!
  Za Nowoczesną, i za Platformę,
  Wojtuś Diduszko padł!

 • lubella69

  Oceniono 8 razy -8

  Znacie przyszłość WOT??? ""W wyniku tych zmian nastąpi dostosowanie struktur dowodzenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do modelu obowiązującego w NATO" - wskazuje MON na swojej stronie internetowej." .... Czyli Polacy będą wykonywać rozkazy wydawane przez dowódców wojska amerykańskich zainstalowanych na terenie PRL bis. Wiecie, że to nie Wałęsa chciał wyprowadzenia wojsk sowieckich z Polin, tylko Jan Olszewski do tego doprowadził? Nie, nie oglądam TVP Kura i nie jestem z PiS. Ja normalnie GARDZĘ 7ydokomunistami i innymi sprzedawczykami sorosowymi, bo oni byli i są wrogami Polski.

 • duquette

  Oceniono 12 razy -10

  .
  Skoro antypisowska hołota ujada i krytykuje, to znaczy, ze moźemy wreszcie czuć sie bezpiecznie w naszym kraju a armia jest w koncu gotowa spełniać swoje zadania.

 • tomasz nowak

  Oceniono 10 razy -10

  taaaak dokładnie jak rządzi PIS to na gazecie hejt że armia jest do dupy.....tak armia jest słaba jak zawsze ...ale mocniejsza niż za waszych rządów PO ...bo porównująć w tym rozumiewaniu to armia teraz rozbiła by w pył tamtą armię za rządów tuska i komorowsiego....aż wymieniłem pierwszego tuska choć to komorowski był zwierzchnikiem sił zbrojnych ....i widzicie o co mi chodziło jaka to była armia...bo "żyrandol" jak sam mosći premier donald ......nie może być ponad jego kompetencji .......ogólnie teraz Polska armia broniła by się przed piechotą "rasyji" o 2 tyg dłużej niż armia za tuska...........frajerzy z PO i gazety

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX