Komentarze (140)
Pożary składowisk. Straż nie może znaleźć właścicieli
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • swietyszczur

  Oceniono 9 razy 7

  Szyszko sprowadzil smieci a teraz zaciera slady

 • slabe

  Oceniono 7 razy 7

  Ustalenie kto jest właścicielem worka ze śmieciami wyrzuconego w lesie może być problemem. Ale ustalenie, kto sprowadzał śmieci, kto je składował jest chyba proste.
  I dlaczego do Polski wolno sprowadzać toksyczne odpady, a jeżeli już to dlaczego nie ma nad tym kontroli?
  W efekcie, zanieczyszczona gleba, wody gruntowe, powietrze, jak dołożyć do tego drzewa wycięte przez szkodnika Szyszkę, to wkrótce będziemy w Polsce mieli krajobraz stepowy urozmaicony wysypiskami śmieci.

 • kotprezesa

  Oceniono 9 razy 7

  Wśród radnych z pisu trzeba szukać.

 • tetradrachma

  Oceniono 7 razy 7

  Palą się Wam "importowane" śmieci, spadaja z notablami samoloty, "ktuś" karczuje puszczę, a biedny prezes dogorywa na....."kolano", co ????

 • hiperon59b

  Oceniono 6 razy 6

  Widocznie biznesmeni od utylizacji śmieci doszli do wniosku, że skoro ministrem środowiska może być człowiek który tnie drzewa na potęgę i wprowadza przepisy pozwalające na strzelanie do zwierząt bez ograniczeń to polowe spalarnie pod chmurką są ekologiczne i takie narodowe, polskie. A tak na marginesie, podobno, ale to chyba plotka, Polska jest w UE. Jeśli tak jest to przepisy dotyczące utylizacji odpadów powinny być podobne jak w Niemczech czy we Francji. Tam takich przypadków nie ma a ich śmieci lądują za to w Polsce. Chyba tam są wysokie kary i lepiej działają służby odpowiedzialne za kontrolę firm zajmujących się śmieciami.

 • wlodeek

  Oceniono 8 razy 6

  Nie znajdą ich bo to pisiarniane tuzy chronieni przez przewodnią partię narodu. Dojna zmiana trwa!

 • nutka7.17

  Oceniono 6 razy 6

  "... problem większej liczby pożarów zaniepokoił go już w ubiegłym roku i w listopadzie wysłał w tej sprawie pismo do ministra środowiska."
  I co?! I jajco.
  "Strażacy nie mogą zlokalizować właścicieli składowisk"
  To chyba sprawa prokuratury i policji, ale te dwie instytucje zajęte są zupełnie czym innym ...:)

 • w_pis-du

  Oceniono 6 razy 6

  I z tych 37 zeszłorocznych pożarów wniosków nie wyciągnięte? Wuj, doopa i kamieni kupa.

 • single_malt

  Oceniono 6 razy 6

  czyli jest tak jak napisalem wczoraj : nikt nic nie wie :-)))))
  Skladowiska pilnuje tylko piesek Burek i w nocy pan Mietek, rencista.
  A wlasciciel jest juz na Kajmanach lub w Astanie

  PS Komentatora mojego wczorajszego posta ktory napisal ze przedstawilem zbyt prymitywny model tego biznesu niniejszym pozdrawiam :-)

 • zgred151

  Oceniono 6 razy 6

  Do tej pory wydawalo mi sie ze na skladowanie odpadow potrzebne jest zezwolenie i to wydane na poodstawie jego braku szkodliwosci dla srodowiska . Tak wiec , przynajmniej 2 instytucje wiedza kto to skladowal , albo wojt czy soltys nie ma pojecia co sie dzieje w jego gminie

 • andrew1507

  Oceniono 6 razy 6

  Pis nas wytruje w zimie smgiem a w lecie pozarami skladowisk,
  Suwerenie zmobilizuj się bo niedlugo Cię nie będzie na tym świecie...

 • 92ilme

  Oceniono 7 razy 5

  Ja bym przeszukal mieszkanie Szyszki, bylego Min. Srodowiska.

 • icc217

  Oceniono 5 razy 5

  To dopiero burdel ….

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 5 razy 5

  Komendant, jak widać, na poziomie PIS.
  "Komendant podkreślił, że ponad jedna trzecia pożarów tego typu to efekt podpaleń lub samozapłonu.'
  Znaczy 2/3 to "wysoka technologia", albo, aż się boję zacytować biskupa, "kara Boża".

 • smiki48

  Oceniono 11 razy 5

  problemem jest to że to gminy muszą zlikwidować nielegalne składowiska odpadów. Dlatego wolą nie zauważać problemu. A straż jak zwykle rżnie głąba twierdząc, że nie może znaleźć właścicieli terenu. Skoro ja mogę w większości przypadków uzyskać te informacje w ciągu jednego dnia, to straż może zrobić to jeszcze szybciej

 • known2own

  Oceniono 9 razy 5

  Czynią sobie ziemie poddaną, o co ten krzyk?

 • fjan

  Oceniono 4 razy 4

  Harcerze szybko by ustalili winnych

 • gefreiterhaber

  Oceniono 4 razy 4

  ubezpieczalnie nie beda chyba takie glupie zeby placic odszkodowania, zwlaszcza jezeli prokuratura bedzie prowadzic sledztwo, co moze zajac kilka lat etc. jedno jest pewne ten biznes zostanie zlikwidowany.

 • semigetuza

  Oceniono 10 razy 4

  tak przy okazji. Rzad Tuska podpisal trzy lata temu z Niemcami umowę o skladowaniu w Polsce odpadow radioaktywnych z niemieckich elektrowni atomowych. Do 2025 roku terytorium Niemiec ma być wolne od materiałów rozszczepialnych. Niezuzyte paliwo jadrowe odbiorą Rosjanie /jest umowa/, a Polska przyjmie paliwo zużyte. składy maja powstać w małych miejscowościach. Znajac "odpowidzialnosc" władz lokalnych mozn sie najgorszego spodziewać. Taki mogilnik jest w Rozanie nad Narwia, gdzie w starych wojskowych fortach skladuje sie odpady nuklearne z naszych dwoch reaktorow. Od ponad 25 lat jest przeciek i radioaktywna woda spływa do Narwi, a daeje do zalewu Zegrzynskiego, z którego czerpie sie wode pitna dla prawobrzeżnej Warszawy.
  Nic nikogo nie obchodzi, tak samo jak halda fosfogipsów na Zulawach skutecznie trujaca wode pitna dla Trojmiasta. To swinstwo pije i Walesa i rodzina Tuska, a obaj nic nie zrobili kiedy mieli władze w Polsce. czego wymagac od ludzi, którzy prze pol roku sami sie truja plac odpadami w piecach. Zero swiadomosci wśród Polakow, ale jak sie wierzy w latające skrzydlate stworki i gościa chodzącego po wodzie to trudno sie dziwic, ze racjonalna wiedza nie ma przystępu do oglupialych głow. Te odpady to także odpady medyczne - resztki pooperacyjne, szczatki ludzkie czesciowo spopielone To odpady z fabryk chemicznych, zużyte oleje i smary, a także smieci komunalne i muly z oczyszczalni sciekow.
  To prawda, ze awaria w Gdansku i te afery z wysypiskami obnazyly dyspozycyjność polskich organizacji ekologicznych /sprzedajne szujki/oraz takich organizacji jak Greenpeace Polska i WWF Polska.

 • libero1963

  Oceniono 4 razy 4

  To może zablokować wypłatę odszkodowań i znajdą się. Za takie coś powinni ...ginąć i właściciele i ci, którzy im pomagają.

 • fryderykus

  Oceniono 6 razy 4

  prawie jak amber gold, nie ma właściciela, wszystkie papiery są fikcją a Państwo nic nie może...oj bidusie

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 4

  szukajcie włascicieli na mauritiusie lub bora bora ---a dlatego że ich stac a my musimy za nich oddychać tymi butapirazolami ----to jest sprawiedliwosć ---bez prawa.

 • piotrt707

  Oceniono 4 razy 4

  import śmieci ? Zwykly import

 • evergreen111

  Oceniono 5 razy 3

  Znalezienie właścicieli wysypisk nie jest zadaniem strażaków, ale kulsonów!

 • rough

  Oceniono 3 razy 3

  Mechanizm jest prosty. Spółka z kapitałem np. 50 tysięcy wydzierżawia od skarbu państwa reprezentowanego przez starostę teren, i po przedstawieniu programu postępowania z odpadami i uzyskaniu decyzji na zbieranie odpadów pod pozorem ich przerabiania rozpoczyna zbieranie odpadów. Oficjalnie odpady te mają zostać przetworzone. Ale są różnego rodzaju awarie urządzeń itp. Właściciel terenu nie reaguje na ostrzeżenia, a spółka przyjmuje odpady pobierając za to opłaty. Wystarczy, że jest to tylko 100 zł za tonę, a mamy przychód w wysokości 5 mln zł. Po roku czy dwóch spółka ogłasza upadłość, bo nie ma pieniędzy, technologii i urządzeń do unieszkodliwiania odpadów i zwija interes. Najprostszą metodą pozbycia się odpadów jest ich podpalenie. Chociaż znam przypadki porzucenia terenu przez firmę. Parę lat temu podobny numer wykręciła spółka działająca w płn - zach. Polsce. Zebrała pod pozorem ich dalszego przetworzenia ponad 15 tys, ton odpadów budowlanych. Pomimo skarg władze miasta i powiatu nie reagowały. Dopiero kontrola WIOŚ wykazała nieprawidłowości. Wówczas firma porzuciła teren zostawiając starostę z 15 tys. ton odpadów, ponieważ to on jako właściciel terenu odpowiada za odpady. A właściciel spółki szukał nowego terenu w sąsiedniej gminie i co najciekawsze uzyskał decyzje pozwalające na zbieranie odpadów.

 • jluc

  Oceniono 5 razy 3

  Ile podejrzanych aresztowali??! 70 pożarów w trzy miesiące i ani jednego podejrzanego?!

 • jrb11

  Oceniono 5 razy 3

  A jaki to niby interes maja strazacy by szukac "WLASCICIELI".
  Gasic pozary panowie - wlascicieli znajdzie - powinna znalesc - milicja. Wyglada to jednak na szerokon zorganizowana akcje I z pewnoscia "gora" brala spore pieniadze za te numery.
  Przede wszystkim trzeba wziasc za tylek tych co placili za te przestepstwa z tej wspanialej "EUROPEJSKIEJ STUDNI".

 • tenare

  Oceniono 5 razy 3

  To nie strażacy mają szukać właścicieli wysypisk, tylko ABW i brygada antyterrorystyczna.

 • frisisew

  Oceniono 3 razy 3

  Ktoś w ten sposób otworzył oczy'' obywatelom Polski. Lepiej późno niż wcale.
  Bolesne to jest ale konieczne.

 • frisisew

  Oceniono 3 razy 3

  Urzędasy robią z Polski wysypisko śmieci, za pieniądze które przeznaczone są na premie żeby gęby zamknęli,

 • Oceniono 7 razy 3

  Każdy kto wydał decyzję na przywóz śmieci z zagranicy ten jest zdrajca złodziej i powinien wisieć.

 • frogman

  Oceniono 2 razy 2

  protestującą kobietę z kwiatem zaraz by milicja pi$owska namierzyła ale mafie, kibole, gangsterzy są poza ich zasięgiem

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 2

  Suski nic nie mogę.
  A od czego są księgi wieczyste?

 • Mac Kacz

  Oceniono 6 razy 2

  A kto dał prawo staroście. Kto stworzył takie warunki do porzekretow . Ograniczył kontrole i prawa instytucji kontrolujacych ????
  Państwo posłowie tworzyć ie butle dla cwaniakow i oszustów którzy niczym nie ryzykując zarabiają miliony i dymisja się z 460 naiwnych. ..poddanych wcześniej skuteczne mu lobbingowi !!

 • starszakjeden

  Oceniono 6 razy 2

  Po prostu Polski burdel w całej okazałości. Filozofia byle jakości, tego "jakos tam będzie". No i jakos tam (teraz) jest. Jutro tez jakos tam bedzie.

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 2

  "Wszystkie pożary łączy wspólna sprawa: nie możemy zlokalizować właścicieli. To już o czymś świadczy - powiedział Leszek Suski."
  ====================================================================
  Pisałem już wcześniej, że te "biznesy" rejestrowane są NA BEZDOMNYCH I CI MNELE NAWET NIER WIEDZĄ, ŻE SĄ MILIONERAMI...

 • staefun

  Oceniono 6 razy 2

  "Komendant podkreślił, że ponad jedna trzecia pożarów tego typu to efekt podpaleń lub samozapłonu."
  -
  Męczy mnie w takim razie pytanie jakie są przyczyny pozostałych niecałych dwóch trzecich pożarów? Nieumyślne zaprószenie ognia przez człowieka?

 • s.pietrzko

  Oceniono 2 razy 2

  Patrząc jaki szajs sprzedaje empol z Gorlic nie dziwie się ze spłonęło

 • kmrp

  Oceniono 2 razy 2

  "Idziemy po was" - oops, chyba już to kiedyś było...

 • szpetny_joe

  Oceniono 8 razy 2

  A nie przyszło Wam do głowy, że te pożary to wspaniała zasłona dymna (!) dla Morawieckiego? Co tam niepełnosprawni - najważniejsze teraz, k...a, są płonące wysypiska śmieci!

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Generał z takim słynnym nazwiskiem ma małe szanse na sukces.

 • Andrzej Muras

  Oceniono 1 raz 1

  Wreszcie ktoś się wqrwił. Życzę mu, żeby go nie złapali.

 • szafir51

  Oceniono 1 raz 1

  To nie robota dla strażaków, tylko siedzenie w papierach dla ABW. Spółki, nazwiska, powiązania itp. Trzeba sprawdzić kto faktycznie za tym stoi a nie ganiać słupy do śmieciowiskach.

 • Mariusz Abramczuk

  Oceniono 1 raz 1

  Brejza wystraszył się peta w toy-toyu i krzyczy że zamach, może tatuś Brejzy palił lewe faktury?

 • rafxxww

  Oceniono 1 raz 1

  Panstwo teoretyczne w pełnej krasie. Niestety te słowa są prawdziwe rownież dzisiaj, nic się nie zmieniło. I wychodzi że ten polityk ktory to wypowiedział został niemal "zlinczowany" za mowienie prawdy...

 • xsawer

  Oceniono 5 razy 1

  "nie możemy zlokalizować właścicieli."
  -Podpowiem służbom, to są osobnicy, którzy plują na pomniki Lecha Kaczyńskiego i przygotowują zamach na prezesa prezesów. Myślę , że zmotywowałem chłopców Brudzińskiego?

 • michalfron

  Oceniono 3 razy 1

  Na każdym rogu, pod każdą latarnią, przy każdych drzwiach postawić policjanta to i tak nie pomoże. Taki naród.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX