"Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy". Minister zawierza służbę zdrowia Matce Boskiej

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wziął udział w Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę. Podczas niej wypowiedziano Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. - Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy, ale również jako bliźni - powiedział minister.

W niedzielę pielgrzymka odbyła się po raz 94. Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna tegoroczne wydarzenie powiązane było z beatyfikacją pielęgniarki Ganny Chrzanowskiej. Homilii przewodniczył abp Adam Szal. W pielgrzymce wzięli udział również bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia. Nie zabrakło też ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

- Nie ma innej sensownej odpowiedzi niż ta, którą daje Chrystus, Jego krzyż i prawda o Jego zmartwychwstaniu. To właśnie z Chrystusem, z cierpieniem Chrystusa łączymy się jako ci, którzy podlegają chorobom, którzy są osamotnieni tak, jak osamotniony był Chrystus w swoim cierpieniu – mówił cytowany przez KAI abp Szal.

Łukasz Szumowski: Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy

Jak informuje agencja na zakończenie mszy wypowiedziany został Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. - Jesteśmy z chorymi nie tylko jako fachowcy, jako osoby, które mają ich leczyć i wyleczyć, ale również jako bliźni - powiedział Szumowski.

"Min Zdrowia zawierzył polską służbę zdrowia Matce Boskiej. Ja bym jednak oddał ją naukowcom i lekarzom. Ale może mam jakoś inaczej po prostu" - skomentował słowa Szumowskiego Bartosz Arłukowicz, były szef resortu zdrowia.

Antoni Macierewicz tłumaczy, dlaczego protest w Sejmie zakończono dzięki Matce Boskiej Częstochowskiej

Więcej o: