Zabrakło im paliwa, stanęły na S3. Zamiast ustawić trójkąt, dwie panie robiły sobie "selfie"

Kobiety podróżujące S3 z powodu braku paliwa zatrzymały się na drodze ekspresowej. Dwie z nich poszły na piechotę szukać stacji benzynowej, pozostałe robiły sobie zdjęcia przy aucie. "Skrajny brak odpowiedzialności" - stwierdza policja.

W piątek 25 maja na odcinku Międzyrzecz-Świebodzin trasy S3 prowadząca samochód 20-latka nie zwracała uwagi na wskaźnik paliwa. Ostatecznie jej auto się zatrzymało. Ani ona, ani pasażerki nie wpadły na pomysł, by postawić za samochodem trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne.

O niebezpiecznej sytuacji na drodze ekspresowej została poinformowana policja w Świebodzinie. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce. Zastali tam dwie kobiety, stojące między pojazdem, a barierkami energochłonnymi. Jak informuje policja panie robiły sobie tzw. selfie, podczas gdy pozostałe dwie ruszyły pieszo po S3 w poszukiwaniu stacji paliw.

Trójkąt ma być 100 metrów od pojazdu

Jak pisze w komunikacie policja kobiety wykazały się "skrajnym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni". 20-letnia kobieta, która prowadziła samochód została ukarana mandatem. Miejsce postoju zostało zabezpieczone przez policję. "Na trasie szybkiego ruchu mamy obowiązek wystawić trójkąt ostrzegawczy w każdym przypadku w odległości 100 m" - przypomina policja.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: