Dziennikarze nie są wpuszczani do głównego budynku Sejmu? Jest komunikat CIS w tej sprawie

Sejm bez dziennikarzy? Na Twitterze zawrzało od informacji, że przedstawiciele mediów nie są wpuszczani do budynku przy Wiejskiej. Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że to z powodu remontu.

– Informujemy, że we wtorek (29.05) w holu głównym Izby (parter i I piętro) rozpoczynają się prace remontowe oraz porządkowe. Do czasu ich zakończenia ta część Sejmu będzie czasowo wyłączona z użytkowania. Przedstawicieli mediów zapraszamy do korzystania z innych części Parlamentu, w tym m.in. budynków B, G i F (Centrum Medialne) – taki komunikat podało Centrum Informacyjne Sejmu.

Sejm bez dziennikarzy

Brak dziennikarzy w Sejmie odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Sprawą żywo zainteresował się Michał Szczerba z PO. – Z prawem do informacji wygrywają „prace porządkowe”. Cel: skoszarować w centrum medialnym, z dala od polityków, na ich łasce lub niełasce, bez komentarzy, tylko dla stałych korespondentów. Bez relacji z 40-dniowej epidemii pogardy władzy. – napisał na Twitterze.

Trudno było wejść do Sejmu

Wejście do Sejmu było dla dziennikarzy utrudnione przez ponad miesiąc. Od 25 kwietnia nie były wydawane karty jednorazowe, a mury Sejmu mogli odwiedzić jedynie posiadacze kart stałych i okresowych. Oficjalna przyczyna była związana z kwestiami organizacyjnymi i bezpieczeństwa. Od 18 kwietnia do 27 maja w holu głównym Sejmu trwał protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi.

Prace remontowe i porządkowe

Michał Szczerba szybko uzyskał wyjaśnienie. – Dziś rozpoczynają się prace porządkowe, które nie potrwają długo. Na ten czas dostępnych jest kilka innych miejsc na nagrania. Respektowane są też jednorazowe przepustki. Trochę jest tak, że im więcej ekscytacji i wykrzykników w tweecie, tym mniej faktów. – odpowiedział mu Andrzej Grzegrzółka z CIS-u.

Pusty Sejm, cisza i "można pracować"

 – Taka sytuacja zdarza się tu chyba po raz pierwszy, odkąd pracuję w Sejmie. […] Cisza, spokój, można spokojnie pracować – skomentował na Twitterze poseł Paweł Grabowski z partii Kukiz’15. Kamil Sikora, dziennikarz piszący dla WP, zripostował jego wypowiedź: "Sejm bez mediów i obywateli – marzenie każdego polityka".

Więcej o:
Komentarze (52)
Sejm. Dziennikarze mają utrudniony wstęp z powodu remontu
Zaloguj się
 • mmeydey

  Oceniono 20 razy 16

  to się nazywa Korea Północna, mamy powrót do PRL, Piotrowicz i wszystko jasne, teraz wiemy kto jest tam gdzie stało zomo, prezes się przejęzyczył jak w hymnie

 • bacowa

  Oceniono 20 razy 16

  Tak wygląda zapowiadana przez PiSbolszewię deratyzacja i dezynfekcja

  zaczęli od Parlamentu skończą na prowincji

  uważają że Polska ma być tylko ,,jedynie słuszna'' wg zasad głoszonych przez Matke Narodu PiSbolszewię

 • saiv

  Oceniono 15 razy 13

  Pewnie Kuchcińskiemu śmierdzi po niepełnosprawnych, stąd ten remont. Bo nos to on ma czuły - jeszcze z hipisowskich czasów.

 • Oceniono 13 razy 13

  Po tym widać jak PiC uwlaszczył na na naszym Sejmie. Zachowują się tak jak jedyni wlasciele tego budynku. Czy to jest władza przedstwicielska natodu czy zaborcy?

 • viaac

  Oceniono 14 razy 12

  "Cisza, spokój, można spokojnie pracować".

  Panie pośle, Wy przecież cały czas "pracujecie" spokojnie.
  Żeby nie powiedzieć: ospale.

 • mirarob

  Oceniono 14 razy 12

  po co naród, po co dziennikarze. Spokój .osłów to święta sprawa. Raz w miesiącu, kasa i do domu

 • remo29

  Oceniono 13 razy 11

  Niech się do kanałów szczury przeniosą, tam nikt ich nie będzie niepokoił.

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 11

  Odejdziecie od koryta to będziecie sami się prosić o setkę przed kamerą. A przemądrzałej Grzegrzółce pozostanie nawalić się na pasterce czy w Noc Muzeów.

 • srv14

  Oceniono 15 razy 11

  Kotary na stałe instalują i windy z kodem szyfrowym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX