Płonie składowisko odpadów w pobliżu Mogilna. Na miejscu 28 zastępów straży

W miejscowości Wszedzień pod Mogilnem doszło do pożaru składowiska odpadów. Na miejscu jest 28 zastępów straży pożarnej. Według lokalnych mediów mieszkańcy będą ewakuowani. To kolejny pożar wysypiska w ostatnim czasie.

Do wybuchu pożaru doszło pod wieczór na składowisku odpadów w Wszedzieniu (woj. kujawsko-pomorskie). Palą się niebezpieczne odpady na składowisku i okoliczny budynek - podaje lokalny portal cmg24.pl. Nie wiadomo, czy w pożarze ktoś ucierpiał.

Na zdjęciach i nagraniach w mediach społecznościowych widać, że blisko składowiska znajduje się domy mieszkalne. Przed godz. 22 władze lokalne i strażacy zalecali mieszkańcom zamykanie okien, gdyż dym może być niebezpieczny dla zdrowia. Po godz. 22:30 portal cmg24.pl podał, że okoliczni mieszkańcy zostaną ewakuowani podstawionym autobusem.

Radio ZET podaje, że na miejsce wysłano 28 straży pożarnej. Kolejne jednostki są ściągane z sąsiednich powiatów.

Na nagraniach i zdjęciach w mediach społecznościowych widać, że słup gęstego, czarnego dymu unosi się znad płonącego składowiska i sięga coraz dalej.

W serwisie YouTube zamieszczono nagranie z drona, które pokazuje miejsce pożaru. Widać na nim słup dymu, gapiów i samochodu służb w okolicy.

 

Pożary wysypisk w całej Polsce 

Premier Mateusz Morawiecki zlecił dziś uzupełnienie porządku wtorkowych obrad Rady Ministrów o informację ws. serii pożarów wysypisk śmieci. Zgierz, Olsztyn, Trzebinia - to między innymi w tych miejscowościach wybuchły pożary składowisk odpadów.

Można mówić o czarnej serii, bo tylko w tym miesiącu doszło do kilku lub nawet kilkunastu takich zdarzeń w całej Polsce.

Pożary składowisk zaniepokoiły Ministerstwo Środowiska. Wiceminister Sławomir Mazurek spotkał się kilka dni temu w tej sprawie z wiceszefem MSWiA Jarosławem Zielińskim, a także przedstawicielami straży pożarnej i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Więcej o: