"Pasek" wpadł w Bułgarii. Groźny przestępca był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Michał K. pseudonim ,,Pasek" przez wiele lat był szefem zorganizowanej grupy przestępczej. Zmieniał swoją tożsamość, wygląd, posługiwał się fałszywymi dokumentami. Wpadł w Bułgarii.

"Paska" namierzyli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu  Michał K. był ścigany kilkoma listami gończymi. Przez wiele lat kierował zbrojnym gangiem, którego ludzie zajmowali się między innymi produkcją i handlem narkotykami, rozbojami i kradzieżami. Policja rozbiła gang, ale jego herszt uciekł za granicę

Specjalna grupa policyjna ustaliła, że Michał K. często zmienia miejsca swojego pobytu i wizerunek. Posługuje się także fałszywymi danymi personalnymi. Policjanci ruszyli w pościg. Ślady prowadziły do Bułgarii. Grupa poszukiwawcza policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych z Opola i ENFAST z Komendy Głównej Policji pojechała na południe Europy. W ubiegłym tygodniu wspólnie w bułgarską policją zatrzymali Michała K. Ukrywał się w jednej z miejscowości oddalonej o 200 km od Sofii. Był zaskoczony, gdy na miejscu zobaczył opolskich kryminalnych. Teraz czeka w bułgarskim areszcie na ekstradycję do Polski.

Więcej o: