Boże Ciało. Jakie sklepy będą otwarte? Sklepy w długi weekend

Boże Ciało 2018 - kiedy wypada i jak otwarte będą sklepy? To święto ma ruchome, które obchodzi się w czwartek 60 dni po Wielkanocy.

Boże Ciało – co to za święto?

Boże Ciało to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która dla wyznawców Kościoła katolickiego jest świętem nakazanym, w trakcie którego muszą uczestniczyć w mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Dla katolików ten dzień jest uczczeniem przeistoczenia chleba i wina w ciało i krem Jezusa. Boże Ciało jest świętem dziękczynnym i radosnym. Tego dnia odbywa się procesja eucharystyczna, która zatrzymuje się przy czterech stacjach.

Boże ciało – kiedy?

Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jak co roku, biorąc wolne w piątek po Bożym Ciele, możemy skorzystać z długiego weekendu. Tym bardziej, że pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi.

Boże Ciało. Czy sklepy będą otwarte?

W Boże Ciało duże sklepy będą zamknięte. Zakaz pracy dotyczy jednak tylko pracowników zatrudnionych na umowie o pracę. Właściciele sklepów będą mogli tego dnia stanąć za ladą lub powierzyć prowadzenie sklepu osobie, z którą mają podpisaną umowę cywilnoprawną.

Boże Ciało – gdzie zrobić zakupy?

Sklepy otwarte w Boże Ciało to osiedlowe sklepy oraz placówki franczyzowe takich sieci jak Żabka czy Freshmarket. Działać będą również stacje benzynowe, a także lokale gastronomiczne. W następnych dniach zakupy będzie można zrobić również w dużych sklepach. W tym tygodniu, 3 czerwca, wypada niedziela handlowa.

Więcej o:
Komentarze (15)
Boże Ciało. Kiedy wypada i czy sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy?? Nie w pore - bo tego i pozostalych, zmyslonych i ukradzionych pomordowanym ludziom "świąt" nie powinno byc w tym kraju !!

 • allegropajew

  Oceniono 3 razy 3

  Krem Jezusa.

  To już OSTRO podpada pod znieważenie uczuć religijnych :))))))

  Gościula

 • zimmel

  Oceniono 5 razy 3

  Boże ciało jest świętem ruchomym jak piszą tzn. jest w czwartek a jak chcecie na następny rok bo ruchome to tyż bydzie w czwartek.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 2 razy 2

  Wypada jak lentilky z rąk Jezusa :-)

 • piotrm74

  Oceniono 3 razy 1

  Dla katolików ten dzień jest uczczeniem przeistoczenia chleba i wina w ciało i krem Jezusa
  Jaki krem?

 • bilewiczowszczynski

  Oceniono 1 raz 1

  Niby lapsus ale smieszny. Cytat z artykulu: ". Dla katolików ten dzień jest uczczeniem przeistoczenia chleba i wina w ciało i krem Jezusa."

 • polonius3

  Oceniono 2 razy 0

  "GW" tłumaczyła swoim czytelnikom: " Dla katolików ten dzień jest uczczeniem przeistoczenia chleba i wina w ciało i krem Jezusa"
  Literówka (krem) czy ateuszowska próba ośmieszenia i wyszydzenia cudzej świętości? Oto jest pytanie.

 • piotrm74

  Oceniono 8 razy 0

  To święto ma ruchome, które obchodzi się w czwartek 60 dni po Wielkanocy

  Wy tak w tej gazecie tak poważnie? Odstawcie te leki...

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 4 razy 0

  Kiedy wypada? Jak zwykle q.u.r.v.a w czwartek. Choć raz mogłoby być w piątek i nie byłoby kombinowania z dniem wolnym, co nie? głąby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX