Pogoda w Boże Ciało i długi weekend. Zapowiada się ciepło i słonecznie, ale pojawią się burze

W Boże Ciało zagrzmi i popada w kilku miejscach Polski. Za to słonecznie i bezchmurnie będzie w kolejne dni długiego weekendu.

Boże Ciało 31 maja zapoczątkuje drugi w tym roku długi weekend w Polsce. Przed zaplanowaniem wypoczynku warto sprawdzić, jaka pogoda czeka nas w nadchodzących dniach.

Prognoza na 31 maja, Boże Ciało

W Boże Ciało Zgodnie z prognozami synoptyków, które pojawiają się m.in. na portalu VentuSky.com, tylko w województwie dolnośląskim może być chłodniej niż 20 stopni C.

W pozostałej części kraju, a zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie, oraz w centrum i Małopolsce, będzie ponad 25 st. C.

W Boże Ciało wystąpi jednak deszcz: opady przejdą przez sporą część Polski, m.in. woj. wielkopolskie, północną część mazowieckiego i południową podlaskiego, wystąpią także na Dolnym Śląsku i w Małopolsce (zwłaszcza nad Krakowem).

Wraz z deszczem w Boże Ciało nadejdą burze, które pojawią się poza wspomnianymi regionami także na Podkarpaciu ,części woj. kujawsko-pomorskiego i w okolicach Lublina.

Prognoza pogody na 31 maja (Boże Ciało)Prognoza pogody na 31 maja (Boże Ciało) Gazeta.pl/Ventusky.com

Prognoza na 1 czerwca, Dzień Dziecka

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, będzie już mniej zróżnicowany. Opady i to niewielkie pojawią się na południu Polski w zasadzie przez chwilę. Będzie bezchmurnie i słonecznie, a burze mogą pojawić się po godz. 17. w okolicach Rzeszowa.

Najcieplej będzie na zachodzie i północnym zachodzie (23-24 st. C.), chłodniej, bo poniżej 20 st. na północy (Gdańsk), wschodzie (woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie i podkarpackie).

Prognoza pogody na 1 czerwca (Dzień Dziecka)Prognoza pogody na 1 czerwca (Dzień Dziecka) Gazeta.pl/Ventusky.com

Prognoza na 2 czerwca

W trzeci dzień długiego weekendu sobotę 2 czerwca ponownie najcieplej będzie na zachodzie i północy kraju (woj. lubuskie, zachodniopomorskie, śląskie), temperatury będą między 22 a 25 st. C. Chłodniej na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu i Małopolsce (do 21 stopni).

W całym kraju bezchmurnie, nigdzie też nie zanosi się na deszcz. Nie ma także zapowiedzi burz. Sobota, tak samo jak niedziela, będzie więc świetnym dniem długiego weekendu na spędzenie go na świeżym powietrzu.

Prognoza pogody na 2 czerwcaPrognoza pogody na 2 czerwca Gazeta.pl/Ventusky.com

Prognoza na 3 czerwca

3 czerwca w niedzielę znów będzie ciepło: do nawet 29 st. C. w woj. lubuskim i części zachodniopomorskiego. Termometry w całym kraju wskażą ponad 20 st. C. za wyjątkiem południowych części Małopolski i Podkarpacia.

Mimo wysokich temperatur nad częścią Polski pojawią się chmury: przede wszystkim na północy, m.in. na całym Pomorzu, Mazurach i Warmii, sporej części kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Jak w sobotę nie są przewidywane żadne opady, tak samo burze.

Prognoza pogody na 3 czerwcaPrognoza pogody na 3 czerwca Gazeta.pl/Ventusky.com

Więcej o:
Komentarze (21)
Prognoza pogody: Boże Ciało i długi weekend czerwca
Zaloguj się
 • ax-les-thermes

  Oceniono 4 razy 4

  Oby wam tam Piss and Shit z nieba lecial.

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Marne widowisko na koszt podatnika :((..

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Zawsze jak ich słyszę przypomina mi się pieśń "bilet miesięczny na okaziciela"...

 • yaspiman

  Oceniono 4 razy 2

  boże ciało?
  to jakieś nielegalne obrządki sekty kanibali?

 • nitro2012

  Oceniono 2 razy 2

  oby padało ;)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 6 razy 2

  Czy pedofile już mają wyprane ornaty na paradę bożych ciałek :-)

 • state77

  Oceniono 4 razy 2

  A niech grzmi w całej Polsce i rozgoni tą całą zacofaną bandę!

 • blahblah69

  Oceniono 10 razy 2

  Kolejne sredniowieczne zabobony.. Zablokują ulice naszych miast i beda wyli przez megafon swoje pieśni. Niech to robią w kosciele, nie ma problemu, ale niech odwalą sie od przestrzeni publicznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX