Sąd: 10 tys. zł kary dla kierowcy Ubera. Na kursie, za który go ukarano, zarobił 10 zł

Tylko około 10 zł miał zarobić na kursie kierowca Ubera w momencie, kiedy zatrzymała policja. Dostał 10 tys. zł kary za przewóz osób bez spełnienia wymogów. Norbert M. odwołał się od decyzji, a niedawno sąd orzekł w jego sprawie.

Wysokie kary dla kierowców Ubera zaczęły pojawiać się już w 2016 roku. Wtedy m.in. wrocławska "Gazeta Wyborcza" pisała o kierowcy, który korzystał z aplikacji taksówkowej i został zatrzymany. Inspekcja Transportu Drogowego nałożyła na niego 10 tys. zł kary za brak licencji na przewóz.

Wtedy firma Uber tłumaczyła, że "nie jest stroną w sprawie", ale zawsze wspiera kierowców, którzy wożą pasażerów z użyciem aplikacji. Komentowano też, że "przepisy nie nadążają za nowymi technologiami".

Sąd potwierdza karę dla kierowcy Ubera 

Podobna kara spotkała Norberta M., o którego sprawie pisze "Rzeczpospolita". On także został zatrzymany przez policję i inspektora transportu. On jednak odwołał się od kary najpierw do Głównego Inspektora Transportu Drogowego, a gdy to nie poskutkowało - do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.Kierowca argumentował, że miało dojść do szeregu nieprawidłowości, od podstawy zatrzymania począwszy. 

Pod koniec kwietnia WSA w Krakowie wydał postanowienie. Ocenił on, że zatrzymanie i nałożenie kary nie łamało prawa i oddalił on skargę kierowcy. Sąd przychylił się do argumentacji, że Norberta M nie wykonywał ani przewozu taksówką, ani przewozu grzecznościowego, a okazjonalnego przewozu bez spełnienia odpowiednich wymogów. 

Więcej o:
Komentarze (259)
Kierowca Ubera ukarany. Musi zapłacić 10 tys. zł - zdecydował sąd
Zaloguj się
 • Andrzej Maziarz

  Oceniono 87 razy 65

  Jak bandziory z mafii taxówkowej za przejechanie 2 km życzą sobie 1500 zł, to tego nasze "dzielne" policjanty i "krokodylki" nie widzą, a nawet ich chronią skoro ścigają "Ubera".

 • superpolpol

  Oceniono 36 razy 28

  Oj tam, oj tam, Antek jezdzi Uberem BORu lub Żandarmerii i luz :)

 • bugaboo

  Oceniono 34 razy 24

  A na oszukujacych taksiarzy jakos mocnych nie ma?

 • drdr2

  Oceniono 31 razy 21

  Kara słuszna ale o wiele bardziej szkodliwi są "taksowkarze" którzy łupią po kilkadziesiąt zł za km

 • buk-humor-dziczyzna11

  Oceniono 34 razy 20

  mafia złotówkarzy - złodziei boi sie konkurencji Ubera - jeżdżę tylko Uberem

 • filip19651965

  Oceniono 35 razy 15

  W dawnych czasach z zbiór chrustu z lasów pana karano chłostą, niedalej jak 100 lat temu za niezebranie odpowiedniej ilości kauczuku obcinano rączki. Nic się nie zmieniło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX