Opiekunka do dzieci w żłobku: Wy***j, czego k***a szczypiesz. Jest reakcja prokuratury

Wulgaryzmu, psychiczne i fizyczne znęcanie - tak właścicielka prywatnego żłobka w Szczecinie miała traktować dzieci pod swoją opieką. Teraz postawiono jej zarzuty, informują dziennikarze programu "Uwaga" TVN. - Tego dnia jakaś tama we mnie puściła - tłumaczyła się kobieta.

Za 800 zł miesięcznie rodzice zostawiali swoje dzieci w prywatnym żłobku w Szczecinie. Nie spodziewali się, że staną się tam ofiarą znęcania. Rodzice, z którymi rozmawiała reporterka "Uwagi", zapewniali o pozytywnym pierwszym wrażeniu, jakie robiła właścicielka żłobka, pani Izabela . Podkreślała swoje doświadczenie w pedagogii oraz kompetencje. W żłobku w domu opiekowała się ośmiorgiem dzieci do lat trzech.

Jednak rzeczywistość okazała się inna - ujawniono w programie. Rodzice zaczęli dostrzegać, że dzieci po pewnym czasie w żłobku zmieniają się. Niektóre stały agresywne, unikały kontaktu. Inni rodzice zauważyli siniaki na ciałach dzieci, a nawet opuchliznę na twarzy. Jedno z dzieci doznało urazu głowy. Opiekunka tłumaczyła, że dzieci uderzyły się głowami, jednak wg lekarza rany wskazywały na uderzenie przedmiotem z ostrymi krawędziami, np. klockiem. 

Żłobek w Szczecinie. Odgłosy bicia i krzyki dziecka

Jeden z rodziców postanowił sprawdzić, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami i zostawił w rzeczach dziecka dyktafon. Udało się nagrać wypowiedzi kobiety do dzieci, które były pod jej opieką. - Wy***j. Czego k***a szczypiesz - słychać na nagraniach. Po tym słychać dźwięki uderzeń, krzyk i głos dziecka: "nie!". Jak mówił reporterce ojciec, na nagraniach słuchać głosy wskazujące na stosowanie przemocy, ale też długie fragmenty ciszy - bez dźwięków zabawy czy posiłków. 

Właścicielka żłobka rozmawiała z reporterka "Uwagi". Zapewniała, że ma wykształcenie pedagogiczne i 20 lat doświadczenia w opiece nad dziećmi. Skonfrontowana z nagraniem, pani Izabela przyznała, że to jej głos. Tłumaczyła, że nie powinna zwracać się tak do dziecka, ale "w tym dniu pracowała sama" i "jakaś tama w niej puściła". Zapewniała jednak, że nie biła dziecka. - Jakby dziecko było bite, to płacz byłby przerywany - mówiła. 

- Zbiera się nade mną jakaś fala hejtu. Zdecydowałam, że te dzieci, które są, doprowadzimy do końca i zrobię przerwę - powiedziała właścicielka żłobka. - Jest mi przykro. Przepraszam za ten wybuch - dodała.

Od stycznia prywatnym przedszkolem zajmuje się prokuratura. Już po nagrani programu kobieta usłyszała zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad podopiecznymi. Grozi za to do 8 lat więzienia. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Więcej o:
Komentarze (51)
Szczecin. Opiekunka znęcała się nad dziećmi w żłobku
Zaloguj się
 • dezyderymarchewka

  Oceniono 30 razy 24

  No i bardzo dobrze że prokuratura zajmie się sprawą! Niech śledczy ustalą czemu k...a szczypał!

 • cezar85

  Oceniono 30 razy 10

  pawłowicz w żłobku dorabia?

  tego nie wiedziałem

  szacun dla kobiety pracującej, która żadnej pracy się nie boi

 • jango33

  Oceniono 10 razy 8

  No tak, to jest sprawa wagi państwowej, a senator-morderca z Pis ma się dobrze, zabójcy Olewnika żyją sobie za kasę z zaginionego okupu, sprawa Papały w miejscu, sprawa FOZZ, nie ma o czym mówić, sprawa mężczyzn, którzy zadarli z niewłaściwymi komuchami i spędzili wiele lat w psychiatryku choć byli zdrowi, przyschła, bo w międzyczasie ofiary tych zbrodni poumierały ze starości itp., czas żeby obywatele zaczęli upominać się o elementarną sprawiedliwość bo jak oni wpadną w tarapaty to za wami nikt się nie ujmie, warto dodać że sprawa Komendy przeszła przez 3 instancje, to pokazuje jak instytucje w Polsce rzetelnie podchodzą do swojej pracy

 • Mac Kacz

  Oceniono 14 razy 8

  W całym tekście niektórych co wrażliwszych ujeła pedagogia a nie krzywda dzieci.....brawo WY

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 7 razy 7

  Jakaś tama w niej puściła, hę?
  Obserwuję, jakkolwiek z daleka, że wielu Polakom tama puszcza codziennie i w każdym zdaniu.

 • elpollako12

  Oceniono 7 razy 7

  Myślę, że nie tylko w tym żłobku/przedszkolu dzieci są źle traktowane. Jakby rodzicie wyposażali swoje pociechy w rejestratory, to jeszcze bardzo dużo takich kwiatków by wyszło.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 27 razy 7

  Gdyby rodzice zostawili dzieci pod opieką księży do czegoś takiego nigdy by nie doszło!

 • sowielustro

  Oceniono 6 razy 6

  Nie dość, że k...a szczypie i nie chce wy.....ć, to jeszcze donosi.

 • drugifotopstrykacz

  Oceniono 7 razy 5

  Ja mam 50 na karku i siwe włosy. Ale pamiętam naszą Panią Irenkę z przedszkola w Szczecinie. Podczas posiłków panowała grobowa cisza. Pani nasza kochana miała wspaniałe metody wychowawcze. Jeżeli jakieś parszywe i nieznośne dziecko gadało lub nie chciało jeść, to wtedy za łeb i twarzą w zupę. No oczywiście trochę jeszcze przytrzymywała. Takie się mile wspomina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX