Krystyna Janda w Dniu Matki składa życzenia protestującym. W emocjach, nie kryje oburzenia

Krystyna Janda z okazji Dnia Matki przypomniała o proteście osób niepełnosprawnych i ich rodziców. "Patrzymy na was cały czas" - zadeklarowała aktorka.

Krystyna Janda zaczęła od złożenia najlepszych życzeń wszystkim matkom, jednak skupiła się na tych, które od ponad miesiąca protestują w gmachu Sejmu. Przekazała im wyrazy: "wsparcia, podziwu i współczucia". Nie kryła emocji, wyraziła swoje oburzenie.

Patrzymy na Was cały czas. Wasza heroiczna walka urasta do rozmiarów symbolicznych. Teraz to Wy walczycie i protestujecie za nas wszystkich i DLA NAS WSZYSTKICH. To nie walka o 500 zł. A o człowieczeństwo. A my ubezwłasnowolnieni patrzymy bezradni i zawstydzeni

- napisała aktorka. Dodała, że dziś "ceną człowieczeństwa" jest 500 zł miesięcznie dla niepełnosprawnych. Ale jest to jednocześnie "cena hańby i wstydu". Jako ilustrację do zdjęcia Janda umieściła obraz "Macierzyństwo" Stanisława Wyspiańskiego.

Janda nie po raz pierwszy zabiera głos w sprawie protestu. Przed dwoma tygodniami oceniła, że status niepełnosprawnych w Polsce jest "haniebny". "Popieranie i solidarność z Nimi, walczącymi o godność i minimum dla przeżycia i egzystencji, jest obowiązkiem całego społeczeństwa, każdego z nas" - pisała.

"Nie jesteśmy tutaj z przymusu. Proszę nie mówić bredni". Protestujący w Sejmie oburzeni słowami posłanki PiS