Wypadek dwóch autokarów koło Bełchatowa. Jechały nimi dzieci, jest wielu rannych

Ponad 20 osób zostało rannych w kolizji dwóch autokarów przewożących dzieci i samochodu osobowego w miejscowości Rusiec (woj. łódzkie).

W miejscowości Rusiec w województwie łódzkim zderzyły się dwa autokary wiozące dzieci z wycieczki. Dzieci są w przedziale wiekowym od 9 do 14 lat. Rzecznik komendanta wojewódzkiego łódzkiej policji Joanna Kącka powiedziała IAR, że w autokarach jechało łącznie około 90 osób.

Straż pożarna poinformowała, że ranne zostały 23 osoby, w tym 16 dzieci. Najciężej ranni zostali przetransportowani do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W znajdującej się nieopodal miejsca wypadku firmie urządzono rodzaj sztabu kryzysowego. Były tam przewożone osoby ranne i udzielano wstępnej pomocy.

Z kolei według "Dziennika Łódzkiego", troje dzieci oraz kierowcy autokarów są w stanie ciężkim. Dzieci wracały z wycieczki z okolic Tomaszowa Mazowieckiego. Z informacji "DŁ" wynika, że jeden z autokarów wjechał w tył auta, które zatrzymało się na przejeździe kolejowym. Następnie w oba pojazdy wjechał drugi autokar.

Obecnie trasa jest zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy.

Więcej o: