Wypadek dwóch autokarów koło Bełchatowa. Jechały nimi dzieci, jest wielu rannych

Ponad 20 osób zostało rannych w kolizji dwóch autokarów przewożących dzieci i samochodu osobowego w miejscowości Rusiec (woj. łódzkie).

W miejscowości Rusiec w województwie łódzkim zderzyły się dwa autokary wiozące dzieci z wycieczki. Dzieci są w przedziale wiekowym od 9 do 14 lat. Rzecznik komendanta wojewódzkiego łódzkiej policji Joanna Kącka powiedziała IAR, że w autokarach jechało łącznie około 90 osób.

Straż pożarna poinformowała, że ranne zostały 23 osoby, w tym 16 dzieci. Najciężej ranni zostali przetransportowani do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W znajdującej się nieopodal miejsca wypadku firmie urządzono rodzaj sztabu kryzysowego. Były tam przewożone osoby ranne i udzielano wstępnej pomocy.

Z kolei według "Dziennika Łódzkiego", troje dzieci oraz kierowcy autokarów są w stanie ciężkim. Dzieci wracały z wycieczki z okolic Tomaszowa Mazowieckiego. Z informacji "DŁ" wynika, że jeden z autokarów wjechał w tył auta, które zatrzymało się na przejeździe kolejowym. Następnie w oba pojazdy wjechał drugi autokar.

Obecnie trasa jest zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy.

Więcej o:
Komentarze (16)
Rusiec: Wypadek dwóch autokarów przewożących dzieci
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 20 razy 18

  "jeden z autokarów wjechał w tył auta, które zatrzymało się na przejeździe kolejowym. Następnie w oba pojazdy wjechał drugi autokar."

  Czyli żaden nie zachował należytej odległości? Zmieścisz się, śmiało!...

 • w.s3

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżdżenie na tzw. żyletkę jest nagminnym wykroczeniem nie tyko w mieście ale i na drogach szybkiego ruchu. Czy to brak wyobraźni. Pewnie nikt tego nie uczy bo L-ki jeżdżą po mieście 30 km/h. Kierowcom autobusów nie przyszło do głowy żeby na przejeździe kolejowym zachować szczególną ostrożność.

 • sigit

  Oceniono 4 razy 2

  Albo KOLIZJA albo WYPADEK. Piszecie o ciężko rannych, więc to wypadek. W kolizji, wg polskiego prawa, nie ma ciężko poszkodowanych. Nauczcie się wreszcie gimnazjaliści.

 • madznun

  Oceniono 6 razy 2

  Kilkanaście dzieci? Na "kilkanaście dziennikarzów" macie chyba jednego, który poprawnie mówi i pisze po polsku?

 • Lech Radziwon

  Oceniono 6 razy 2

  Ja nie rozumiem, że taki kierowca idiota wiozac małe dzieci nie potrafi zachować odpowiedniej odległości skandal kto mu dał prawo jazdy i to jeszcze na autobus powinien jeździć traktorem z plugiem w nie istniejących PGR na polu tam by nie musiał trzymać odleglosci.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Niebiosa jak zwykle "zaspaly", mohery zniw nie umieja wyjasnic braku cudu :/

 • nilpferd13

  Oceniono 7 razy 1

  "Jechały nimi dzieci, kilkanaście jest rannych"...
  Analfabeto gazetowy WB!
  Kilkanaście gazet...
  Dzieci k i l k a n a ś c i o r o!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX