Parada Równości 2018 już 9 czerwca przemaszeruje ulicami Warszawy. Jaka jest trasa i program?

Parada Równości 2018 w Warszawie już 9 czerwca. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.

Parada Równości 2018 Warszawa – kiedy?

9 czerwca ulicami Warszawy ruszy Parada Równości 2018. Pierwszych wydarzeń związanych z tym wydarzeniem możemy spodziewać się już o 12:00. O tej porze pod Pałacem Kultury i Nauki stanie Miasteczko Równości, gdzie będą prezentować się zarówno partnerzy wydarzenia, jak i organizacje pozarządowe, które zajmują się tematyką równościową i współpracują grupami mniejszościowymi. O 15:00 ruszy sama Parada Równości. Jaką trasę zaplanowali organizatorzy?

Parada Równości 2017 w WarszawieParada Równości 2017 w Warszawie Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Parada Równości 2018 Warszawa. Jaka jest trasa?

Uczestnicy Parady Równości 2018 rozpoczną swą drogę przez Warszawę w okolicach Ronda ONZ, przejdą ulicą Świętokrzyską w kierunku Parku Świętokrzyskiego, po czym zakręcą w ulicę Marszałkowską, a następnie w Aleje Jerozolimskie. Przy Dworcu Centralnym Parada skręci w aleję Jana Pawła II, następnie w Aleję Solidarności i przy placu Bankowym wróci znów na ulicę Marszałkowską, aby zakończyć marsz na wysokości stacji metra Centrum i Rotundy. Jak zaznacza organizator, wszystkie ulice po których przejdzie tegoroczna parada są szerokie, dzięki czemu uczestnicy marszu będą bezpieczni.

Parada Równości 2018 - trasaParada Równości 2018 - trasa Parada Równości

Parada Równości 2017 na ulicach Warszawy [RELACJA] 

XVI Parada RownosciXVI Parada Rownosci Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Parada Równości 2018 Warszawa. Jakie wydarzenia towarzyszące?

9 czerwca będzie obfitował w liczne wydarzenia związane z tematyką równościową. Od 10:00 do 12:00 w lokalu Państwomiasto na ul. Andersa odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Ateizm nie wyklucza” przeciw religijnie motywowanej dyskryminacji osób LGBT+. Po zakończeniu przemarszu odbędzie się otwarty, darmowy koncert. Oficjalne afterparty Parady Równości 2018 odbędzie się w Metropolis Warszawa.

Na stronie Parady Równości 2018 znajdziecie też program Tygodnia Równości.

Jaki mówił: "Stolica Polski nie jest gejowska". Dziś: "Zgodzę się na paradę równości". Magia? 

XVI Parada RownosciXVI Parada Rownosci Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Parada Równości w Toronto. Trudeau ukrył pewien przekaz w swoim stroju

Więcej o:
Komentarze (156)
Parada Równości 2018 już 9 czerwca przemaszeruje ulicami Warszawy. Jaka jest trasa i program Parady?
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 46 razy 8

  Tylu wesołych, inteligentnych i uśmiechniętych ludzi, którzy manifestują bez cienia agresji, demolowania miasta i palenia kukieł Żyda....
  ----
  Jak to się może podobać wiecznie nabzdyczonym katolikom, którzy na swoich prawicowych manifach wyglądają jakby im pies zdechł

 • halice

  Oceniono 7 razy 7

  No to sie już faszyści szykują. Mam nadzieje, ze policja będzie chronić uczestników marszu, a nie zakapturzone, ziejące nienawiścią karki.

 • czarek_sz

  Oceniono 35 razy 5

  Prawdziwa nazwa marszu powinna brzmieć nie Marsz równości tylko Marsz homoseksualistów. Dlaczego homoseksualiści wstydzą się swojej orientacji jak polsby Żydzi swoich prawdziwych nazwisk ?

 • takkietam

  Oceniono 19 razy 5

  Mężczyźni pewni swojej heteroseksualność nie maja problemu z tego typu wydarzeniami. Najgłośniej natomiast protestują ci co lubią męskie towarzystwo - chłopaki z seminarium , kuria, ONR , kibole ...

 • Matt X

  Oceniono 30 razy 4

  Już mesjasze upadku cywilizacji wyleźli na forum i plują nienawiścią. Raz w roku jest parada równości. Nikt tam niczego nie dewastuje, nie rzuca kamieniami i hasłami o śmierci dla kogokolwiek, ale dla konserw to jest koniec świata. Jak kibolstwo i brunatne bojówki robią sobie rozp...dol i rekonstrukcje ze złotych lat faszyzmu to jest super i tak prawilnie. Hasła o równości są przecież bardziej niebezpieczne jak hasła śmierci i walce.

 • loneman

  Oceniono 13 razy 3

  Skoro mamy wolnosc i poza religia mozna tez bezkarnie promowac idee faszystowskie to ten marsz ma jak najbardziej racje bytu a kto sie nie zgadza, typowa odpowiedz - nie patrz a jesli nie pasuje spadaj do rezimow typu Rosja, Iran, Korea czy na inne zadupie - gdzie twoje miejsce pisskatobolszewicki podly matole !

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  W marszu powinni uczestniczyć także niewierzący i "wierzący inaczej", skoro to marsz równości.
  Mam nadzieję, że hasła domagające się równości w traktowaniu takich osób też będą.

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 3

  Powinien zawieszony iść. Stop dyskryminacji ze względu na to z kim się śpi.

 • mateusz546

  Oceniono 6 razy 2

  Nie ważne jaka manifestacja ale mogliby nie blokować głównych ulic. Wystarczą wiece na dużych placach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX