Niedziele handlowe - czerwiec 2018. Które sklepy będą czynne 3 czerwca?

W czerwcu 2018 dwie niedziele będą handlowe. 3 czerwca to jeden z tych dni. Sprawdź, kiedy zrobisz zakupy.

Niedziele handlowe - czerwiec 2018. Kiedy na zakupy?

Niedziele handlowe stały się faktem, jednak wciąż w nieliczne niedziele w roku możemy robić zakupy bez przeszkód. 3 czerwca to jeden z takich dni – otwarte będą wszystkie sklepy, zarówno małe, osiedlowe punkty sprzedaży, jak i olbrzymie galerie handlowe i supermarkety popularnych sieci.

W czerwcu 2018 będzie jeszcze tylko jedna taka niedziela. Niedziele handlowe - czerwiec 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018. Pierwsza niedziela, w którą nie mogliśmy zrobić zakupów.Niedziele handlowe 2018. Pierwsza niedziela, w którą nie mogliśmy zrobić zakupów. Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Gdzie zrobimy zakupy mimo zakazu?

Zakaz handlu nie oznacza, że nie możemy kupować w żadnym punkcie w Polsce. Ustawa o zakazie handlu przewiduje aż 32 wyjątki od tej zasady. Idąc do sklepu wielobranżowego, takiego jak Carrefour, Kaufland czy Aldi, w dwie niedziele miesiąca odbijemy się od drzwi, ale jeżeli czegoś nam zabraknie, możemy to kupić np. na stacji benzynowej, w aptece, w piekarni, cukierni, lodziarni, w lecznicy dla zwierząt, w kwiaciarni lub w sklepie z pamiątkami. Większe zakupy musimy więc odłożyć na inny dzień.

Niedziele handlowe. Dlaczego media tak ochoczo kibicują supermarketom?

Niedziele handlowe. W dwie niedziele miesiąca nie zrobimy zakupów m.in. w hipermarketach i galeriach handlowych.Niedziele handlowe. W dwie niedziele miesiąca nie zrobimy zakupów m.in. w hipermarketach i galeriach handlowych. Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele bez handlu. Jakie zmiany w następnych latach?

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o zakazie handlu w niedzielę zakłada, że zmiany w regulacji handlu w ostatni dzień tygodnia będą wprowadzane stopniowo.

  • W 2018 roku będziemy mogli kupować w dwie niedziele w miesiącu;
  • W 2019 roku zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę w miesiącu;
  • W roku 2020 na większe zakupy będzie można wybrać się już tylko w siedem niedziel w roku, w tym w dwie przed Bożym Narodzeniem oraz jedną przed Wielkanocą.
Więcej o: