Kobieta nie żyje, skrajnie wyczerpany mężczyzna w szpitalu. Tragiczny koniec poszukiwań 80-latków

Trzy dni trwały poszukiwania pary 80-latków z Karlina (dzielnicy Zawiercia) na Śląsku. Ciało kobiety odnaleziono w strumieniu na obrzeżach miasta, skrajnie wycieńczony mężczyzna leżał w leśnej gęstwinie. Został przetransportowany do szpitala.

80-latkowie z Karlina zaginęli w sobotę. Kobieta i mężczyzna wyszli z domu i ślad po nich zaginął. Zaniepokojona rodzina powiadomiła policję. Do poszukiwań wykorzystano przeszkolonego psa, dron i helikopter. Oprócz funkcjonariuszy policji, w akcji brali udział ratownicy GOPR i strażacy. Łącznie zaginionych przez trzy dni poszukiwało kilkadziesiąt osób.

Finał poszukiwań okazał się tragiczny. We wtorek około godziny 14 robotnicy budujący obwodnicę Zawiercia w niedużej rzece na obrzeżach miasta odnaleźli ciało kobiety. Godzinę później policja odnalazła wycieńczonego 80-latka, który najprawdopodobniej przez trzy doby przebywał w gęstym lesie między Żerkowicami a Karlinem. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala helikopterem.

Policjanci apelują, by krewni lub opiekuni osób starszych wyposażyli seniorów w  telefon komórkowy lub lokalizator GPS, by w razie gdy zaginą, móc ich łatwo zlokalizować.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (100)
Śląsk: tragiczny finał poszukiwań 80-latków w Zawierciu
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 47 razy 25

  smutna historia.
  ciekawe jakie środki zaangażowano do poszukiwań?
  czy był to tylko dzielnicowy? czy może 10 000 policjantów - jak na idiotycznych miesięcznicach?

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 23 razy 21

  Osoby w tym wieku nie chcą być traktowane jak dzieci, ale niebezpieczeństwa jakie na nich czyhają są niestety tego samego rodzaju. Ciało pamięta jeszcze co mogło robić 30-40 czy 50 lat temu, ale biologia jest nieubłagana i mięśnie i stawy wymiękają. Do tego dochodzi demencja / Alzheimer w różnym stopniu, zła ocena sytuacji i nieszczęście gotowe.

 • krzepki.harry

  Oceniono 25 razy 13

  Ale jak to, psy nie złapały tropu? Nie wierzę. Pewnie ktoś "zapomniał" je zaangażować do poszukiwań...

 • aretaeta

  Oceniono 14 razy 8

  Masa ludzi starszych jest po prostu uparta.Wmówiono przed wiekami starszym ludziom,ze starszy,ze względu na wiek zawsze ma rację.Starszy człowiek jest taki sam jak nastolatek który dojrzewa.Ba,starsi sa bardzo często tacy sami jak małe dzieci.Ci co są chorzy na demencję są po prostu tacy ze względu na chorobę ale tacy z demencja są ogólnie do upilnowania.Najgorsi uparci starsi ludzie nie cierpią na demencję.Oni po prostu swoim bliskim stwarzają masę kłopotów.
  Piszę to jako 56 latka znająca temat osób starszych.

 • laborant1

  Oceniono 16 razy 4

  Opiekuni......
  Polszczyzna level ekspert.

 • halina20

  Oceniono 21 razy 3

  15 sierpnia w szanowanym radiu usłyszałam, ze pielgrzymki tłumnie zmierzają na Śląsk - do Częstochowy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX