Niedziele handlowe czerwiec. Czy 3 czerwca pójdziemy na zakupy?

3 czerwca już lada dzień - będzie to niedziela handlowa. Kiedy pozostałe niedziele handlowe w czerwcu 2018?

Niedziela handlowa - 3 czerwca możemy robić zakupy.


3 czerwca to pierwsza niedziela miesiąca, a więc także niedziela handlowa. W ten dzień będziemy mogli robić zakupy we wszystkich sklepach – w galeriach handlowych, hipermarketach i w każdym innym punkcie handlowym. Warto jednak pamiętać, że kolejna niedziela będzie niedzielą bez handlu i jeżeli czegoś nam zabraknie, będziemy musieli udać się np. na najbliższą stację benzynową.

Niedziele handlowe. Sprawdź KALENDARZ niedzieli bez handlu >>>

Niedziele handlowe. Tak wyglądała jedna z łódzkich galerii w dzień przed pierwszą niedzielą bez handluNiedziele handlowe. Tak wyglądała jedna z łódzkich galerii w dzień przed pierwszą niedzielą bez handlu Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe czerwiec. Jakie będą otwarte sklepy? Lidl, Biedronka, Żabka?

Stacje benzynowe to tylko jeden rodzaj sklepów, którego zakaz handlu nie obowiązuje. Jeżeli będziemy mieć taką potrzebę, w każdą niedzielę możemy udać się m.in. do apteki, piekarni, cukierni, restauracji czy lodziarni. Oprócz tego handlować w każdą niedzielę mogą także kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami, lecznice dla zwierząt, hotele, sklepy na dworcach, a także placówki pocztowe (a więc także niektóre Żabki) i te związane z instytucjami kulturalnymi i turystycznymi.

Niedziele handlowe 2018. Zakaz sprzedaży? Nie dla wszystkich! Zobacz, co wymyślili właściciele sklepów >>>

Niedziele handlowe. Jedna z katowickich galerii handlowych świeci pustkami w dwie niedziele w miesiącu.Niedziele handlowe. Jedna z katowickich galerii handlowych świeci pustkami w dwie niedziele w miesiącu. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany przewidują przepisy w kolejnych latach?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w styczniu tego roku, ma na celu doprowadzić do całkowitego zakazu handlu w niedzielę. Oznacza to, że stopniowo zakaz ten będzie dotyczył coraz większej ilości dni w ciągu roku. W roku 2018 możemy kupować bez przeszkód w dwie niedziele w miesiącu – w pierwszą i ostatnią. W 2019 roku niedziela handlowa będzie tylko raz w miesiącu, a w roku 2020 – tylko 7 razy w ciągu roku. Nieliczne wyjątki to m.in. dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia oraz jedna niedziela przed Wielkanocą 2020.

Niedziele handlowe. Koleje Śląskie mają niespodziankę. Ale tylko dla rodzin >>>

Więcej o: