Córka Janusza Korwin-Mikkego skazana za posiadanie heroiny. Polityk komentuje: To jej sprawa

Córka Janusza Korwin-Mikkego została skazana za posiadanie heroiny i jazdę autem bez uprawnień na 1,5 roku ograniczenia wolności oraz 30 godzin prac społecznych miesięcznie - informuje Wirtualna Polska.

Sprawa dotyczy wydarzeń z kwietnia 2017 roku, gdy Korynna K.-M. została zatrzymana do kontroli drogowej. Policjanci znaleźli przy niej heroinę (0,22 g), okazało się też, że kobieta nie ma uprawnień do prowadzenia samochodu.

Korynną K.-M. zajęła się prokuratura, a w maju - jak donosi Wirtualna Polska - zapadł prawomocny wyrok. 30-letnia kobieta, córka Janusza Korwin-Mikkego, została skazana na 1,5 roku ograniczenia wolności oraz na 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Oprócz tego ma zapłacić ponad 3,3 tys. zł za koszty sądowe.

Taki sam wyrok zapadł już w lutym, ale obrońca kobiety wniósł sprzeciw, który został cofnięty 10 maja, a wyrok się uprawomocnił.

- To jej sprawa, jest osobą dorosłą. Rozmawiałem z nią na ten temat. Ale powtarzam, jest osobą dorosłą - tak skomentował wyrok w rozmowie z WP były europoseł Janusz Korwin-Mikke.

O córce Korwin-Mikkego zrobiło się głośno wcześniej, bo w 2014 roku, gdy została ukarana mandatem w wysokości 500 zł za próbę kradzieży w warszawskim hipermarkecie.

Witam, tu Michał Protaziuk. Widzę, że lubisz wiedzieć więcej. Dlatego wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

"Jesteś obrzydliwą, szowinistyczną świnią" Korwin-Mikke zszokował brytyjskich dziennikarzy

Więcej o: