Zderzenie ciężarówek na A4. Całkowicie zablokowana autostrada w kierunku Zgorzelca

Autostrada A4 jest zablokowana z powodu wypadku na odcinku pomiędzy węzłem Pietrzykowice a węzłem Kąty Wrocławskiego w kierunku Zgorzelca. Jedna ciężarówka najechała na drugą. Ranny został kierowca pierwszej z nich. Mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy.

Służby ratownicze przeprowadziły reanimację, potem zabrały poszkodowanego śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Jak informuje Gazeta Wrocławska na miejsce zderzenia przyjechało sześć zastępów straży pożarnej.

Dwa wypadki na A4. Dziewięć samochodów i pożar w ciężarówce >>>

Kolejny wypadek na A4

Do wypadku doszło około godz. 10 na 145 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. Dyżurny wrocławskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu podał, że droga w stronę Zgorzelca jest całkowicie zablokowana. Czynności prokuratorskie prowadzone na miejscu mają potrwać przynajmniej kilka godzin.

Jaki objazd w kierunku Zgorzelca?

Dla autostrady A4 w miejscu feralnego zdarzenia policja wytyczyła objazd. Należy zjechać z autostrady A4 na w. Pietrzykowice-DW 347-Kąty Wrocławskie, aby potem ponownie włączyć się do ruchu na A4. Dyżurny dodaje, że z powodu dużego natężenia ruchu również i na tej trasie powstaje zator.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o: