Włamał się do samochodu i ukradł smartfona. A telefon zrobił mu zdjęcie. Rozpoznajesz go?

Włamał się do samochodu i ukradł telefon. Dzięki zainstalowanej w smartfonie aplikacji właściciel uzyskał zdjęcie sprawcy. Lubelska policja opublikował wizerunek złodzieja i ma nadzieję, że ktoś go rozpozna.

Policjanci z  komisariatu przy ul. Koncertowej w Lublinie poszukują sprawcy kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło  7 maja na parkingu sklepowym przy ul. Chodźki w Lublinie. Młody mężczyzna  włamał się do  zaparkowanego tam volkswagena. Przeszukując wnętrze samochodu skradł  telefon, którego wartość wraz z kartą pamięci szacowana jest na blisko 2800 zł.

Wizerunek sprawcy zarejestrował smartfon. Dzięki zainstalowanej w telefonie specjalnej aplikacji, przy nieudanej próbie odblokowania telefonu za pośrednictwem czytnika linii papilarnych lub wzoru, telefon wykonał i wysłał zdjęcie złodzieja.

Policja prosi osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia o kontakt z V komisariatem w Lublinie. Informacje można przesyłać także anonimowo. Za kradzież z włamaniem grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Witam, tu Michał Protaziuk. Widzę, że lubisz wiedzieć więcej. Dlatego wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

W Niemczech skradziono 20 ton Nutelli. Słodki łup jest wart ponad 300 tys. złotych

Więcej o: