Były szef policji o zatrzymaniu i planach politycznych. "Miałem milczeć, ale przegięli pałę"

- Walnęli mnie przy rodzinie na dechy. Przegięli - mówi o swoim zatrzymaniu w rozmowie z WP.pl były Komendant Główny Policji Zbigniew Maj. Odpiera zarzuty prokuratury.

Zbigniew Maj, były Komendant Główny Policji, usłyszał 10 zarzutów - informowała w środę prokuratura. Wcześniej został zatrzymany przez CBA. Były szef KGP nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Na konferencji prasowej Maj zapowiedział, że będzie składał zażalenie na zatrzymanie. 

- Uważam, że wczorajsze zajścia, od początku do końca, nie chcę powiedzieć, że były ukartowane, ale były na 100 proc. przygotowane - oznajmił. Mówił, że był podsłuchiwany i że cała sytuacja wokół niego przypomina mu sprawę Barbary Blidy.

"Walnęli mnie przy rodzinie na dechy"

O szczegółach sprawy i samego zatrzymania Maj mówił w rozmowie z WP.pl. Relacjonował, że funkcjonariusze "zrobili mu wjazd do domu z odbezpieczoną bronią", bo mógł być uzbrojony. Tymczasem - twierdzi Maj - później przyznali iż wiedzą, że nie trzyma broni w domu. Były szef policji mówił też, że o środkach zapobiegawczych dowiedział się z Polskiego Radia podczas przerwy w przesłuchaniu, jeszcze zanim prokurator mu je odczytała. 

Maj podkreśla, że 8 z 10 zarzutów dotyczy ujawnienia informacji dziennikarzom, co - mówi - było jego prawem. - Jako komendant główny ustawowo byłem zobligowany do współpracy z mediami - stwierdził. Bronił też swojej decyzji o ujawnianiu informacji dot. sprawy Kajetana P.

Były komendant zapowiedział, że nie planuje rezygnować z kandydowania w wyborach samorządowych w Kaliszu. Uważa, że sprawa może mieć związek z kampanią w Kaliszu i tamtejszymi politykami PiS. - Do tej pory zamierzałem milczeć, ale przegięli pałę. Walnęli mnie przy rodzinie na dechy - stwierdził Maj.

Zarzuty wobec byłego komendanta

Podejrzanemu zarzuca się, że ujawnił trzem nieuprawnionym osobom informacje dotyczące zrealizowanych i planowanych czynności, które zmierzały do ustalenia okoliczności popełnionych przestępstw. Prokuratura Krajowa poinformowała, że ujawniając te informacje Zbigniew Maj działał na szkodę interesu publicznego i interesu prowadzonych postępowań.

Przekazywane przez Maja informacje obejmowały dwa śledztwa: nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie przeciwko Kajetanowi P. oraz nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Garwolinie przeciwko Luizie K. Osoby, przeciwko którym toczyły się te postępowania, zostały oskarżone o zabójstwo.

Mieli nie podnosić podatków, a wprowadzili nawet opłatę za deszcz. Czyli jak PiS sięga do kieszeni podatników

Więcej o:
Komentarze (197)
Zbigniew Maj: Miałem milczeć, ale przegięli pałę
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 118 razy 116

  A ty godząc się na szopkę z "bizancjum" przy odwołaniu poprzedniego komendanta liczyłeś na co ? Tyle lat walki z mafią, zorganizowaną przestępczością i tak się dałeś podejść grupie żoliborskiej :)

 • zielonyludek

  Oceniono 90 razy 86

  Frasyniuk w kajdankach, były komendant rzucony na podłogę.
  Okazywanie wyższości wobec osób, które i tak się nie bronią jest cechą słabych i tchórzliwych.

  Czy obecna policja jest też taka mocna wobec gangsterów?

 • krzycho-to-ja

  Oceniono 70 razy 64

  Jak to mówił towarzysz Dzierżyński.. "Dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf"..
  PiS jak widac czerpie z doskonałych wzorców :))

 • biesczad1

  Oceniono 68 razy 62

  Przy zarzutach wobec Mariusza Kamińskiego, zarzuty wobec Zbigniewa Maja, to pikuś - ciekawe, czy Adi też będzie łaskawy?...

 • kuba161048

  Oceniono 51 razy 47

  Jak szybko z oprawcy można stać się męczennikiem ,
  ot Panie Maj taki mamy klimat w tym Bizancjum .

 • fctheduck

  Oceniono 50 razy 46

  Znowu akcje 'dzielnych policjantów' w świetle fleszy. Teraz polowanie na myślących inaczej i nie w pełni szczęśliwych z 'dobrej zmiany'. Myślisz tzw. suwerenie, że to ciebie nie dotyczy? To tylko kwestia czasu.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 50 razy 44

  Urządzili mu bizancjum. Nie trzeba było się z pisiarnią bratać. Teraz niech płacze.

 • acototak

  Oceniono 43 razy 37

  Całe to zatrzymanie miało go uciszyć, żeby nie mógł wyjawić "tajemnicy śledztwa". Nieźle muszą mieć za uszami ci z naszej ukochanej waadzy ludowej.

 • glencok

  Oceniono 38 razy 36

  a może prokuratura zainteresuje się jakie tajne i niejawne informacje przekazywane są posłowi Kaczyńskiemu? Bo rodzi się pytanie i wrażenie czy mogą być mu ujawniane różne wiadomości przez ministrów spraw wewnętrznych, obrony narodowej, sprawiedliwości i innych ważnych urzędników? Czy wszystkie informacje mogą trafiać do szeregowego posła bez żadnego innego stanowiska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX