ABW zatrzymała Rosjankę, zostanie wydalona. "Działalność wymierzona w interesy Polski"

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatelkę Rosji, która miała brać udział w "działaniach hybrydowych" prowadzonych przez Federację Rosyjską przeciwko Polsce. Dodatkowo cztery osoby dostały zakaz wjazdu na teren kraju.

"ABW zatrzymała obywatelkę Federacji Rosyjskiej w celu wydalenia jej z terytorium RP. Cztery inne osoby otrzymały zakaz wjazdu na nasze terytorium. Ww. osoby brały udział w działaniach hybrydowych przeciwko Polsce" - napisał na Twitterze rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanisław Żaryn.

Jak tłumaczył Żaryn w rozmowie z TVP Info, zatrzymana kobieta to Jekaterina C., która mieszka w Polsce od 2013 r.

- Jej aktywność ABW zakwalifikowała jako aktywność wymierzoną w interesy Rzeczpospolitej Polskiej, która wpisuje się w działania hybrydowe [związane m.in. z działalnością informacyjno propagandową, polityczną - red.] prowadzone przez Federację Rosyjską przeciwko naszemu krajowi - mówił Żaryn. Kobieta zostanie wydalona z Polski. Podobne zarzuty ABW stawia pozostałym czterem osobom, które dostały zakaz wjazdu do naszego kraju.

Jak dodał Żaryn, pięć wspomnianych osób było zaangażowanych "w próbę rozbudzania animozji polsko-ukraińskich i promowania rosyjskiej propagandy związanej z polityką historyczną". - Chodzi o próbę zamiany czy próbę promowania rosyjskiej wersji, żeby była wersją dominującą. Osoby te prowadziły działania na rzecz konsolidacji środowisk prorosyjskich znajdujących się w Polsce - tłumaczył rzecznik ABW.

Dzień dobry, tu Michał Protaziuk. Jeśli lubisz nasz portal, to wypróbuj nasz nowy newsletter. Więcej tutaj >>>

Trump podpisał ustawę 447. Wiceszef MSZ: To tylko narzędzie do monitorowania sytuacji

Więcej o: