Polak staranował autem bramę na granicy i wjechał na Białoruś. Niemiec zrobił to na rowerze

Dwa przypadki nielegalnego przekroczenia granicy z Polski do Białorusi ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wieczorem w poniedziałek w rejonie miejscowości Jałówka system monitoringu Placówki SG w Michałowie zarejestrował samochód marki Opel Zafira, który staranował bramę na drodze przecinającej granicę państwową. Samochód oddalił się w głąb terytorium Białorusi. Niezwłocznie zawiadomiono o zaistniałej sytuacji stronę białoruską.

 

Kierowca samochodu został zatrzymany przez białoruskie służby graniczne po przejechaniu około 10 kilometrów.  Z ich ustaleń wynika, iż pojazdem kierował Polak. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów i był pod wpływem alkoholu.

Ślady przekroczenia granicy z Polski na Białoruś ujawnili również funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku. Po informacji jaką służba białoruska otrzymała od funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymano po stronie białoruskiej mężczyznę. Okazało się, że to obywatel Niemiec, który przekroczył nielegalnie granicę podróżując po okolicy rowerem.

W obu przypadkach prowadzone są czynności przez obie strony zmierzające do przekazania mężczyzn funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Więcej o:
Komentarze (65)
Polak staranował autem bramę i wjechał na Białoruś
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 21 razy 19

  To, że Polak samochodem staranował bramę i mu się udało tak pokonać granicę z Białorusią, to nie dziwi.
  Ale jeśli Niemiec zrobił to samo rowerem ( czyli rowerem staranował bramę i wjechał na Białoruś), to znaczy, że to była bardzo mała brama albo bardzo duży Niemiec.

 • obeznany

  Oceniono 22 razy 18

  Polak Niemiec dwa bratanki. Do... Łukaszenki i do szklanki.

 • 0roman0

  Oceniono 15 razy 11

  Niemiec? Pewnie jechał szlakiem dziadka. Pod Stalingrad.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 10

  Z ich ustaleń wynika, iż pojazdem kierował Polak. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów i był pod wpływem alkoholu.

  W zasadzie można przestać wydawać dokumenty typu paszport, skoro wszyscy i tak ustalili, że Polak bo pod wpływem alkoholu...

 • Oceniono 13 razy 9

  No cóż, Łukaszenka ciepły człowiek, jak powiedział marszałek Karczewski. Lepsza perspektywa życia, niż u nas...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX