Noc Muzeów 2018 nie tylko w muzeach. Atrakcje na ulicach Poznania, Krakowa czy Wrocławia

Noc Muzeów 2018 to nie tylko wystawy i wykłady. Wiele muzeów przygotowało wyjątkowo ciekawe wydarzenia, na których z pewnością nie zabraknie publiczności. Gdzie warto się wybrać w zbliżający się weekend?

Poznań i muzealne Silent Disco

Noc Muzeów w Poznaniu odbędzie się z 19 na 20 maja. Jednym z najbardziej nietypowych wydarzeń podczas tegorocznych obchodów Nocy Muzeów jest tak zwane Silent Disco w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W czasie trwania tej imprezy na 3 piętrach Gmachu Muzeum będziemy mogli spacerować (a nawet tańczyć!) ze specjalnymi słuchawkami, słuchając granej na żywo muzyki, którą wykonywać będą DJ Ronk, DJ Pavvel oraz DJ Wojan. Najciekawszym momentem tego typu imprez jest prawdopodobnie ta chwila, w której zdejmujemy słuchawki i widzimy, jak ludzie tańczą i doskonale się bawią, słysząc przy tym absolutną ciszę.

Pokazy tańca inspirowanego malarstwem na Zamku Lubelskim podczas Nocy Muzeów 2017.Pokazy tańca inspirowanego malarstwem na Zamku Lubelskim podczas Nocy Muzeów 2017. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Kraków. Multimedialny pokaz na fasadzie Sukiennic

W Krakowie podczas Nocy Muzeów warto odwiedzić Rynek Główny i przyjrzeć się fasadzie Sukiennic. 18 maja o godzinie 21:30 zobaczymy niezwykły multimedialny pokaz pt. „Muzeum Utracone”, związany z Warszawskimi Łazienkami oraz dziełami z kolekcji Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

Wycieczka zabytkowym pojazdem po centrum Wrocławia

Odwiedzając Wrocław w czasie Nocy Muzeów (19 maja) będziemy mogli podróżować zabytkową linią tramwajową „M1”. Do dyspozycji uczestników wydarzeń we wrocławskich muzeach będzie tramwaj Konstal z roku 1960 roku oraz tzw. „ogórek”, czyli tramwaj typu 102Na z 1972 roku, którymi będzie można poruszać się pomiędzy muzeami w centralnej części miasta (m.in. pomiędzy Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Arsenałem, Pałacem Królewskim, Muzeum Architektury oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji).

W zeszłym roku zabytkowe pojazdy mogliśmy podziwiać na Placu Defilad w Warszawie.W zeszłym roku zabytkowe pojazdy mogliśmy podziwiać na Placu Defilad w Warszawie. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz także: Noc Muzeów 2018. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowały muzea z największych miast w Polsce >>>

Śląsk. Fascynujący spacer po węglowych korytarzach

Jadąc na południe, w Noc Muzeów 2018 warto zatrzymać się w Zabrzu, gdzie tegoroczne obchody Nocy Muzeów upłyną pod hasłem "Noc czorno jak wongiel". Będziemy mogli przejechać górniczą szkolą i kolejką, a także zobaczyć, w jaki sposób pracują maszyny górnicze, podróżując kamiennymi labiryntami oświetlonymi wyłącznie światłem podręcznych latarek.

Łódź. Rozgrywka w historyczne memory

W Łodzi w gronie instytucji biorących udział w tegorocznych obchodach Nocy Muzeów znalazł się Instytut Pamięci Narodowej. W tę noc IPN zaprezentuje premierowo najnowszą grę memory pt. „Twórcy niepodległości”, której towarzyszyć będzie konkurs o jej bohaterach – Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskich czy Ignacym Paderewskim.

Noc Muzeów 2017. Kolejka chętnych do zwiedzania Pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi.Noc Muzeów 2017. Kolejka chętnych do zwiedzania Pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi. Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o: