"Masa" zatrzymany przez policję. Najsłynniejszy świadek koronny w Polsce ma usłyszeć zarzuty

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali w środę sześć osób w związku ze śledztwem dot. m.in. wyłudzeń kredytów i łapownictwa. Wśród zatrzymanych jest świadek koronny Jarosław S. ps. "Masa".

Sześć osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy łódzkiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Sprawa dotyczy wyłudzeń kredytów bankowych, łapownictwa i powoływania się na wpływy.

Wśród zatrzymanych jest najsłynniejszy w Polsce świadek koronny - Jarosław S. ps. "Masa". Zatrzymano również m.in. naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, a także urzędnika łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego.

Od września 2015 r. lubelski wydział Prokuratury Krajowej prowadził postępowanie dotyczące wymuszeń rozbójniczych i oszustw popełnianych przez zorganizowaną grupę przestępczą. Jak informuje PK, z tego postępowania "wyłączono materiały dotyczące oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych oraz składania przed organami procesowymi fałszywych zeznań". Dotychczas przedstawiono zarzuty siedmiu podejrzanym.

"Masa" usłyszy zarzuty

Zatrzymani w środę usłyszą zarzuty m.in. wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę ponad 668 tys. zł w ośmiu bankach, dawania i przyjmowania łapówek przez funkcjonariuszy publicznych oraz powoływania się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu pracy w Policji.

Według informacji Prokuratury Krajowej zarzucane "Masie" przestępstwa nie mają związku ze sprawą, w wyniku której przyznano mu status świadka koronnego. Stało się to w 2002 r., po tym, jak zaczął współpracować z policją. W wyniku zeznań "Masy" dokonano aresztowań wśród członków pruszkowskiej mafii.

Komisja Europejska nie odpuszcza Polsce. Rozmowy 'nie mogą trwać w nieskończoność'

Więcej o: