Arcybiskup chce lekcji religii dla dorosłych. Bo niszczą "owoce katechizacji" dzieci i młodzieży

Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani - powiedział podczas mszy abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański poinformował też, że w Poznaniu już istnieje odpowiednia szkoła.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański odprawił mszę świętą w czasie Pielgrzymki Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. Jak informuje portal niedziela.pl podczas homilii arcybiskup apelował o katechizowanie osób dorosłych.

- Gdy wszystkie inne działania prospołeczne są cenne i godne pochwały, wydaje się, że nadszedł czas, by zająć się czymś nowym, to znaczy katechezą dorosłych - powiedział. - Nie za katechizację dzieci i młodzieży, to robią katecheci w szkołach, ale zabrać się za katechizację dorosłych, rodziców. Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani - dodał.

W Poznaniu już jest szkoła

Arcybiskup Gądecki poinformował jednocześnie, że w archidiecezji poznańskiej istnieje już szkoła katechistów dla ludzi dorosłych.

Duchowny stwierdził też, że wiary katolickiej powinni bronić zarówno księża, jak również osoby świeckie. - Im zuchwalej ludzie nienawidzący Boga i nauki chrześcijańskiej występują przeciw Chrystusowi i założonemu przezeń Kościołowi, tym gorliwiej powinni nie tylko kapłani, ale wszyscy katolicy, żywym słowem i przez pisma pośród ludu przekazywane, a najbardziej przez świetlany przykład życia swego im się przeciwstawić - powiedział arcybiskup.

Więcej o: