ONR popiera krwawego dyktatora. Biedroń nie wytrzymał: "Zwykła, patriotyczna młodzież?"

ONR na swoim Twitterze zamieścił zdjęcie Baszszara al-Asada z podpisem "Polacy za Asadem". "Warto pamiętać, gdyby ktoś Wam próbował wmówić, że organizację tę tworzy po prostu zwykła, patriotyczna młodzież" - komentuje Robert Biedroń.

Na swoim oficjalnym profilu na Twitterze Obóz Narodowo-Radykalny zamieścił zdjęcie prezydenta Syrii Baszszara al-Asada na tle syryjskiej flagi. Zdjęcie zostały opatrzone hasłem "Polacy za Asadem". "NAS NIE OSZUKAJĄ MEDIA! POPIERAMY SYRIĘ ASADA!" - napisano w poście.

Komentarza udzielił też rzecznik ONR. "Popieranie Assada to naturalna konsekwencja sprzeciwu wobec napływu nielegalnych imigrantów. Świeckie dyktatury (mimo, że nie były przykładowymi oazami praw człowieka) gwarantowały stabilność regionu, która została zaburzona wskutek imperialnej polityki USA" - napisał na Twitterze.

Robert Biedroń: Warto o tym pamiętać

Sprawę zdjęcia skomentował na swoim Facebooku Robert Biedroń. "Szok. Krwawy dyktator, który własnych obywateli morduje przy użyciu broni chemicznej i który spowodował jeden z najgorszych na świecie kryzysów humanitarnych ostatnich dekad ma poparcie... ONR." - napisał prezydent Słupska i dodał:

Warto pamiętać, gdyby ktoś Wam próbował wmówić, że organizację tę tworzy po prostu zwykła, patriotyczna młodzież...

Baszszar al-Asad

Baszszar al-Asad przez opinię publiczną uważany jest za krwawego dyktatora, odpowiedzialnego za rozkazy dokonywania zbrodni przeciw ludzkości w trwającym od 2011 r. konflikcie.

Podczas wojny domowej w Syrii siły rządowe niejednokrotnie używały broni chemicznej. Według informacji podawanych przez Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka w 2017 r. straty po stronie przeciwników Asada wynosiły od 400 do 470 tys. ofiar. Zgodnie z raportami ONZ armia Baszszara al-Asada strzela do nieuzbrojonych cywilów, w tym kobiet i dzieci.

Bombardowania, gruzy, ranni i zabici. Od 7 lat to dla nich codzienność

Więcej o:
Komentarze (402)
ONR popiera Baszszara al-Asada. Robert Biedroń komentuje
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 66 razy 44

  Ciekawe że dla ZSR.. ups Rosji Putina wspieranie pro Assadowskiej V kolumny w Polsce ma aż takie znaczenie co widać po działalności jego trolli.

 • no_matter_left_or_right

  Oceniono 60 razy 38

  Zwykła patriotyczna młodzież w Rosji też popiera Asada. Myślę, że takich podobieństw da się znaleźć dużo więcej.

 • puuchatek

  Oceniono 73 razy 27

  Przestańcie pieprzyć o tym, że Asad był taki cacy, Syria wielokulturowa, a ISIS gorsze.

  Po pierwsze - co do tego, jak wyglądała ta "wolna, bogata i wielokulturowa" Syria za Asada, to może porozmawiajcie z Syryjczykami - jest ich trochę w Polsce, wystarczy poszukać. Zdziwicie się.

  Po drugie - powstanie przeciwko Asadowi zaczęło się dlatego, że ludzie mieli dość dyktatury i draństwa na wielką skalę. ISIS i inne s…syny włączyły się w całą zabawę dopiero później.

  Po trzecie - ludzie z ONR uwielbiają dyktatorów i dyktatorków. Hitlera publicznie chwalić nie mogą, ale rządy "silnej ręki" to ich ideał, a demokracji nie znoszą.

  Po czwarte - ONR to rosyjska piąta kolumna w Polsce (tak, to ostatnie to moje prywatne zdanie).

 • vaterlandnl

  Oceniono 43 razy 23

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. ONR to organizacja kierowana i finansowana przez rossyjskie sluzby specjalne. W interesie Polski jest pelna delegalizacja tej faszystowskiej paczki debili.

 • skuba2

  Oceniono 34 razy 22

  To chyba oczywiste! Nasi nacjonaliści zawsze byli rosyjskimi agentami - od Dmowskiego po Macierewicza.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 37 razy 19

  Putin jest za Asadem. Jak ONR też jest "za Asadem" to znaczy że powiela tezy kremlowskiej propagandy i to w sposób całkowicie świadomy oraz z premedytacją.

  Po prostu ONR to siatka agenturalna FSB. I ONR może mnie pozwać albo odwiedzić (serdecznie zapraszam jak mają tyle odwagi), aleto nie zmienia faktu, że to rosyjska agentura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX