Szef resortu środowiska wydał polecenie Lasom Państwowym ws. wycinki w Puszczy Białowieskiej

Szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk wydał polecenie Lasom Państwowym, by uchyliły decyzję dotyczącą usuwania drzew w Puszczy Białowieskiej. Decyzja byłego dyrektora Lasów Konrada Tomaszewskiego, zezwalała na usunięcie świerków zaatakowanych przez kornika drukarza.

Minister Henryk Kowalczyk decyzję w sprawie usuwana drzew zasiedlonych przez kornika wydał na początku tygodnia. Do pisma, jak poinformował rzecznik resortu środowiska, Aleksander Brzózka, ma odnieść się dyrektor generalny Lasów Państwowych, Andrzej Konieczny.

17 lutego ubiegłego roku ówczesny dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski wydał decyzję nr 51, zgodnie z którą drzewa na terenie trzech nadleśnictw (Białowieża, Hajnówka i Browsk) zaatakowane przez kornika drukarza mają być usunięte. Głównym powodem - jak tłumaczył Tomaszewski - był zły stan drzewostanów. Zdaniem leśników, drzewa zniszczone przez korniki zagrażają bezpieczeństwu ludzi. 

"Polska naruszyła prawo". Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Puszczy Białowieskiej

Więcej o:
Komentarze (56)
Min. Kowalczyk wydał polecenie Lasom Państwowym ws. Puszczy Białowieskiej
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 45 razy 39

  Co mieli wyciąć, to już wycięli. Rżną także na potęgę dwie podszczecińskie puszcze - Bukową i Wkrzańską.

 • sector23

  Oceniono 37 razy 35

  Zabawne, bo wedle opinii tego pociesznego kolesia, korniki zagrażały ludziom. Podczas gdy on sam, tj Konrad Tomaszewski, zagrażał wszystkim i wszystkiemu - tylko nie kornikom.

 • polakadam

  Oceniono 36 razy 32

  Skoro uchylił decyzję musiał mieć ważny powód, zatem zgodnie z logiką ten kto dopuścił się dewastującej wycinki powinien za to finansowo i prawnie odpowiedzieć. Tym kimś jest niejaki Jan Szyszko znany z tego, że przeszkadza mu wszystko, co żyje.

 • achaszwerosz

  Oceniono 34 razy 30

  Zobaczcie sobie jak wyglądały polskie lasy 10 lat temu, na geoportalu używają starych map satelitarnych, wystarczy je porównać z aktualnymi mapami googla. To nie tylko Puszcza Białowieska, to totalna wycinka lasów w całej Polsce. Wyrzynają je szybciej niż niż prusacy i carat w XIXw.

 • rts44

  Oceniono 33 razy 29

  tego gnojka powinni powiesić za genitalia

 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 21

  Wiórki czekoladowe w natarciu!! Kryj się..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX