Niedziele handlowe w maju 2018. Jakie sklepy będą otwarte 20 maja?

W niedzielę 20 maja duże sklepy będą zamknięte. To już ósma tegoroczna niedziela bez handlu. W niektórych miejscach jednak handel jest dozwolony. Gdzie?

Niedziele handlowe w maju 2018

20 maja to kolejna niedziela, w którą nie pójdziemy na większe zakupy. Zamknięte będą duże sklepy, m.in. supermarkety popularnych sieci takich jak Tesco, Lidl, Carrefour. 

20 maja galerie handlowe będą świecić pustkami. Czynne będą w nich tylko kina, restauracje czy kawiarnie.

Zakaz handlu w niedzielę. Które ze sklepów będą otwarte dłużej w piątki i soboty?Zakaz handlu w niedzielę. Które ze sklepów będą otwarte dłużej w piątki i soboty? Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta

Sklepy w niedziele - kto może handlować?

Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedziele nie objął wszystkich placówek handlowych. Podobnie jak w inne dni, w niedziele będą otwarte m.in. restauracje, lodziarnie, kawiarnie i oczywiście sklepy na stacjach benzynowych. Za ladą małych sklepów mogą legalnie stanąć ich właściciele, możliwe więc, że nasz osiedlowy sklepik będzie czynny 20 maja. Czynne mogą być także sklepy na dworcach, lotniskach oraz sklepiki z dewocjonaliami.

Zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje także placówek pocztowych. Ten wyjątek w przepisach postanowiła wykorzystać sieć sklepów Żabka, podpisując z Pocztą Polską umowę pozwalającą na rozpoczęcie świadczenia usług pocztowych.

Zakaz handlu w niedziele. Jakie sklepy mogą być czynne w niehandlowe niedziele?Zakaz handlu w niedziele. Jakie sklepy mogą być czynne w niehandlowe niedziele? FOR

Przeczytaj także: Żabki to teraz placówki pocztowe. Będą pracować w niedziele objęte zakazem handlu. Inne sklepy też? >>>

Zakaz handlu w niedziele 2018

W tym miesiącu sklepy będą otwarte w niedzielę 27 maja.

Zakaz handlu w niedziele i święta. KalendarzZakaz handlu w niedziele i święta. Kalendarz gazeta.pl

Część sieci handlowych, ze względu na niedziele bez handlu, zmieniła godziny pracy w soboty. 

 • Sklepy Auchan – w sobotę wszystkie sklepy czynne od 7:00. Niektóre z hipermarketów tej sieci, znajdujące się w galeriach handlowych, będą otwarte do godziny 22:00.
 • Aldi - w sobotę sklepy otwarte od 7:00 lub 8:00 do godziny 21:00.
 • Sklepy sieci Lidl otwarte w soboty aż do godziny 22:00.
 • Popularne Biedronki otwarte w sobotę do godziny 22:00 lub 23:00, w zależności od lokalizacji danej placówki, trzeba więc sprawdzić ogłoszenie na konkretnej Biedronce.
 • Kaufland – sklepy tej sieci otwarte w sobotę w godzinach 7:00 – 22:00.
  Wybrane sklepy sieci Carrefour w sobotę będą otwarte do godziny 23:00.
 • Sklepy sieci Netto w sobotę otwarte od 6:00 do 21:00 lub 22:00, w zależności od lokalizacji.
 • Leroy Merlin wydłużył pracę sklepów na terenie całej Polski w piątki i soboty do godziny 22:00.

Zakaz handlu w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od 1 marca 2018 roku i jest on wynikiem ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Według tej ustawy każdego miesiąca wypadają dwie niedziele handlowe i dwie bez handlu.

W 2019 roku sprzedaż w niedzielę będzie możliwa wyłącznie w jedną niedzielę w miesiącu, z kolei w roku 2020 zakaz handlu w niedzielę będzie obowiązywał we wszystkie weekendy, poza nielicznymi wyjątkami związanymi np. z nadchodzącymi świętami.

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe maj 2018. Jakie sklepy otwarte 20 maja?
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 16 razy 16

  Już Wam PiSiory w wyborach podziękujemy za utrudnianie życia za bed iwcie w skarpetach do Moskwy zwiewać.

 • stachkaz47

  Oceniono 16 razy 12

  Kościelne Lidle też powinny mieć wolne.
  Ministrant i kościelny też chcą mieć wolne.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 14 razy 12

  A wystarczy w sklepie sprzedawać pamiątkowe jajka, skarpety, miksery czy doniczki i można mieć sklep z pamiątkami otwarty :-)

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 13 razy 11

  W niedzielę zęby w ścianę...

 • 6nine9

  Oceniono 14 razy 10

  Kompletny pisowski bezsens. Ludzie kupują w soboty na zapas, na pewno wiecej się marnuje.
  Kolejki w soboty sa ogromne, tłok, brak miejsc na parkingach. Ci co chodzili w niedziele, teraz chodzą w soboty. Co za różnica, oprócz religijnej? Żadna, pisowscy debile.

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 7

  Katohandel w niedziele być dobry. Inny handel być od diabła. Oto katohipokryzja w polskim wydaniu pseudokatolicyzmu czyli pikiryczbe hucpy religijnej wyznawanej w Polsce. Z chrześcijaństwem nue ma ona nic wspólnego. Chrystus takich jak teraz tworzą polski kościół rozgonił

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 5

  Kolejne daty do pamiętania...

 • loneman

  Oceniono 5 razy 5

  Do kasacji w przyszlosci a jak ktos porownuje Polske do Niemiec (jeszcze) moze sie tam osiedlic niz jeczec tu o "zlym" kapitalizmie i powtarzac tym podobne bzdury jakby wyjete zywcem z agitacji putinowskich :/

 • sselrats

  Oceniono 12 razy -4

  Kolejny klamliwy artykul. W tytule jest "jakie sklepy" beda otwarte - a w tresci jest juz tylko ktore. To jakie sa te sklepy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX