Francuzi jechali po pasie drogi granicznej. "To przez nawigację". Patrol SG im nie uwierzył

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej pełniąc nocną służbę w bezpośredniej bliskości granicy z Ukrainą zatrzymali Francuzów podróżujących samochodem po pasie drogi granicznej. Ci tłumaczyli się błędem w nawigacji, ale pogranicznicy nie dali im wiary.

W poniedziałek tuż przed północą (7 maja), patrol funkcjonariuszy SG z Korczowej pełniący służbę na tzw. "zielonej granicy", zaobserwował samochód osobowy, który przemieszczał się wzdłuż granicy w pasie drogi granicznej.

Natychmiast przystąpiono do kontroli pojazdu. Podczas legitymowania ustalono, iż kierowca samochodu nie posiada żadnych dokumentów, a na podstawie ustnego oświadczenia podaje się za obywatela Francji. Natomiast, 25-letnia pasażerka pojazdu przedstawiła do kontroli francuski dowód osobisty. Oboje tłumaczyli funkcjonariuszom, że trasę przejazdu w pasie drogi granicznej wskazała błędna nawigacja.

W trakcie dalszych czynności kontrolnych, w samochodzie jak i w rzeczach osobistych osób ujawniono siedem woreczków strunowych z zawartością m.in. białego proszku, drażetek oraz suszu w kolorze szaro-zielonym. Następnie, przy wykorzystaniu urządzenia NARK2 potwierdzono, że zawartość woreczków strunowych odpowiednio stanowią: 5,31 grama amfetaminy, 0,85 grama LSD, 34,06 grama heroiny oraz tabletki ekstazy. Oboje przyznali się do posiadania narkotyków.

Zgodnie z procedurą, za przebywanie w pasie drogi granicznej, obywatele Francji zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto w przedmiotowej sprawie funkcjonariusze SG z Korczowej wszczęli postępowanie przygotowawcze dot. posiadania narkotyków, a następnie sprawę przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Radymnie celem dalszego prowadzenia.

Rekordowy przemyt: policjanci CBŚP znaleźli kontener z 3 tonami narkotyków

Więcej o:
Komentarze (42)
Francuzi jechali po pasie drogi granicznej. Mieli narkotyki
Zaloguj się
 • jzd

  Oceniono 15 razy 11

  Nie ma dla nich gorszej kary niż nauka jedzenia sztućcami prowadzona przez min. Kownackiego

 • adas_tornado

  Oceniono 21 razy 11

  to nie gps kazal im tam jechac a glosy z gory, po lsd to normalne...

 • yosemitesam

  Oceniono 10 razy 10

  A spod podłogi pojazdu dobiegały głosy: "My uże w Giermanii?"

 • kimdongun

  Oceniono 10 razy 4

  Może ukryli narkotyki w GPS-ie i ten puścił wodze fantazji?

 • stereotyp76

  Oceniono 29 razy 3

  A komentarze pod artykułem o dwóch Polakach pociętych nożami przez nielegalnych imigrantów w Belgii rzecz jasna wyłączone.

 • prawicowyhomoseksualizm

  Oceniono 6 razy 2

  Co to jest "pas drogi granicznej"?

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 2

  A robiła Straż Graniczna na pasie granicznym? Też powinni dostać mandat za przebywanie tam

 • euro67

  Oceniono 12 razy 0

  Jak zwykle arabowie z Francji, ktorzy przyjechali z towarem dla terrorystow czeczenskich zadekowanych w PL. Dlaczego nie zatrzymano obcokrajowca bez dokumetiw chocby juz za to, bo nie wiadomo kto to jest.

 • elasp

  Oceniono 32 razy -2

  Tymczasem w Belgii... fakty.interia.pl/swiat/news-rmf-fm-polacy-ciezko-pobici-w-belgii-sprawcami-imigranci,nId,2580902

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX