34-latek i dwoje wspólników zatrzymanych w Toruniu. Jest oskarżenie o handel ludźmi

Po brawurowej akcji służb mundurowych 34-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut handlu ludźmi. Grozi za to minimum 3 lata pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali w Toruniu trzy osoby - dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lata oraz 21-letnią kobietę. Są podejrzanych o pozbawienie wolności mieszkańca Gdańska. Całą trójkę aresztowano w galerii handlowej. Zatrzymani zostali przewiezieni do Gdańska i umieszczeni w areszcie.

 

Pokrzywdzony miał być siłą wyprowadzony z mieszkania, w którym przebywał w Gdańsku. 21-latek przetrzymywany był przez sprawców w samochodzie, a potem w mieszkaniu w Toruniu.

W trakcie pracy nad tą sprawą i weryfikowaniu zebranych informacji policjanci i prokurator zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie kolejnego zarzutu dotyczącego handlu ludźmi 34-letniemu mężczyźnie. Proceder miał polegać na pozbawianiu wolności, stosowaniu przemocy oraz gróźb wobec dwóch mężczyzn w celu wykorzystywania ich do pracy.

34-latek usłyszał cztery zarzuty dotyczące kierowania gróźb, zmuszania do określonego zachowania, pozbawienia wolności i handlu ludźmi. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 32-latek oraz 21-latka usłyszeli zarzut pozbawienia wolności człowieka i zostali objęci policyjnym dozorem.

Za pozbawienie wolności człowieka grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Handel ludźmi jest zbrodnią, która zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Więcej o: